X


Fiyatı Yüzde 39 Arttı! Coinbase Bu Altcoin’i Listeliyor!

22:20
19 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD’nin en büyük kripto para borsası yeni bir altcoin daha listeliyor. Kısa süre önce yapılan duyuruyla birlikte altcoin’in fiyatı 40’a yakın artış gösterdi. Hali hazırda sadece birkaç borsada işlem gören kripto paranın daha da değerlenme ihtimali bulunuyor.

Coinbase Shping Coin (SHPING)’i Listeliyor

TimeX ve Liquid platformlarında işlem gören SHPING’in fiyatı 0,01719 dolara kadar çıktı. Güncel piyasa değeri 29 milyon dolar olan altcoin %600’ün üzerinde hacim artışına şahit oldu.

Borsa geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada daha fazla kripto paranın listeleneceği müjdesini vermişti. Bu açıklamadan sonra 2021 yılı içinde 80’i aşkın yeni altcoin’i listeleyen Coinbase, müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda yatırım alternatiflerini çeşitlendirmeyi hedefliyor. ABD borsalarında işlem gören ve ülkedeki en büyük kripto para borsası olması özelliği taşıyan Coinbase diğer kripto para borsalarında göre altcoin listelemelerini daha ciddi hassasiyetlerle yapıyor.

Shping Coin (SHPING) Nedir?

Shping uygulaması, markaların tüketicileri katılımları ve sadakatleri için ödüllendirmesine yardımcı olmak adına kendi kripto para birimi Shping Coin’i kullanır. Kullanıcılar ürün incelemeleri yaparak uygulama üzerinden token kazanabilir. Böylece marka iş birlikleri kurarak kendi ekonomisini oluşturacak olan SHPING reklam ve pazarlama konusunda odaklanıyor.

Shping, 2017 yılında Melbourne’de kuruldu ve yiyecek ve içecek, sağlık ve güzellik, elektronik, giyim ve mücevher kategorilerinde 100’lerce markanın ortağı haline geldi. Markaların ürünlerini daha iyi anlatabilmesi ve tüketicilerin ürün deneyimlerini paylaşarak para kazanabilmesine olanak sağlayan bu sistem kazan-kazan mantığıyla ilerliyor. İnternet sitelerinde yazan bilgiye göre bugüne kadar sistem üzerinden 5,5 milyonun üzerinde ürün sorgusu yapılmış.

Ayrıca bir markete gittiğinizde ürünleri satın alırken barkodu uygulamaya okutarak da token kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra uygulamanın fiyat karşılaştırma özelliğinden yararlanarak yıllık bazda 3.000 dolara kadar tasarruf sağlayabileceğiniz iddia ediliyor.

Markanın App Store da bulunan uygulaması 1200 oy almış bunun önemli bir kısmı 5 yıldızdır. Şimdilik faaliyet alanları arasından Türkiye bulunmuyor. Yazının sonuna geldiğimizde fiyat dakikalar içinde %150’nin üzerinde artış gösterdi.

Sorumluluk Reddi: BBu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar