reklamı kapat

Fast Money Programının Sunucusu Brian Kelly: Bitcoin 1980’li Yıllardaki İnternet Gibi

16 Nisan 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

CNBC’de yayınlanan Fast Money programının sunucusu Brian Kelly, CNBC Trading Block’a verdiği röportajda kripto paraları internetin 1980’li yıllardaki haline benzetti.

Kelly Bitcoin’in potansiyeli sorulduğunda ise ” İnternetin 1995’teki haline benzetilebilir, gelecekte daha iyi bir karşılaştırma yapmak mümkün ” ifadelerinde bulundu. Brian Kelly;

“Bu teknolojiyi oldukça işe yarar buluyorum. Oyun sürekli değişiyor, gelecek günlerde kripto para birimlerinde büyük dalgalanmalara şahit olabiliriz” dedi.

Kelly, Her ne kadar Bitcoin’i bir şirket, hisse senedi gibi düşünmenin yanlış olduğunu belirtse de popüler kripto para biriminin Cisco, Microsoft gibi erken dönem internet şirketleriyle de benzerlikler taşıdığını ifade etti.  Özellikle Cisco’nun internet protokollerinin ve yönlendiricilerinin Bitcoin’le benzerlikler taşıdığını söyledi.

Bitcoin açık kaynak kodlu bir yazılıma sahip, onu bir şirket gibi düşünmek yanlış olur. İnsanlar genel olarak burada hata yapıyor. Bitcoin bir hisse senedi yada şirket değil.

Barclays‘in Kripto paralar hakkındaki raporunu da eleştiren Kelly geçtiğimiz hafta yaptığı başka bir röportajda Tim Drapper‘in Bitcoin’in 2022 yılında 250.000 dolara ulaşacağı iddialarını destekledi.

Bir başka TV şovu sunucusu Tom Lee tarafından, Bitcoin ve diğer kripto paralardaki düşüşlerin ABD’deki vergi döneminin bitmesiyle son bulacağı ifade edilmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.