X


Ethereum’da Hedef Yükseldi: ETH 20.000 Dolar Olabilir Mi?

Analistler ve uzman isimler ETH’un 2025 yılına kadar 20.000 doları göreceğini ve hatta daha da büyük artışlar yaşayabileceğini ifade ediyor. 
08:08
11 Mayıs 2021

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para konumunda bulunana Ethereum (ETH), içinde bulunduğumuz yılda yaşanan ralliden payına düşeni alıyor ve yükseliş hareketini devam ettiriyor.

Ethereum Fiyatı

Ethereum 2021 yılına 1.000 doların altında bir fiyatla başladı ve dün piyasa değeri bakımından en büyük altcoin 4.200 dolar ile kendi rekorunu kırdı. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 3.890 dolar bandında işlem gören ETH’un bir miktar geri çekildiği görülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Aslında Ethereum’un artış hareketine bakıldığında, yüksek seviyelerdeki fiyatların sessiz sakin geldiği ve ETH’un sağlam adımlarla yükseldiği görülüyor. Geçtiğimiz hafta hayatında ilk kez 3.000 doları gören ETH’un tam bir hafta sonra 4.000 doların üzerine yükselmesi de bu durumun bir kanıtı olarak nitelendiriliyor.

ETH Fiyat Tahminleri

Bazı analistler, Ethereum’un geliştirme adımları sayesinde 2025 yılına kadar 20.000 dolarlık seviyeyi göreceğini düşünüyor. Uzmanlar arasında yapılan bir ankete göre Ethereum 2025 yılına kadar ortalama olarak 19.842 dolara yükselecek ve 2022’nin sonunda ETH en çok işlem yapılan ilk kripto para birimi olacak. Dolayısıyla ankete katılan uzman isimler ETH’un Bitcoin’i (BTC) geride bırakacağını düşünüyor.

Bahsi geçen ankete katılanlar arasında Coinmama CEO’su Sagi Bakshi ve ConsenSys baş ekonomisti Lex Sokolin gibi isimler de bulunuyor ve anketin kişisel finans karşılaştırma sitesi Finder tarafından yapıldığı biliniyor.

Bunlara ek olarak panel katılımcılarından BitBull Capital CEO’su Sarah Bergstrand, ETH fiyat tahminini daha da yüksek seviyelere çıkarıyor ve ETH fiyatının 100.000 doları göreceğini ifade ediyor.

Tüm bunlara ek olarak fiyatta yükseliş bekleyen herkes ETH 2.0 gelişmelerinin ve Temmuz ayında yapılacak olan London güncellemesinin fiyatı destekleyeceğini dile getiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar