reklamı kapat

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 5/08/2020

Ethereum teknik analizi yatay seyreden fiyat için ne gösteriyor?
22:11
5 Ağustos 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 398 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde tam anlamıyla kendine gelerek ölü toprağını üzerinden atmayı başardı. Ethereum fiyatının bugün 388 dolar seviyesinden yükselişe geçtiği ve önemli bir direnç noktasını kırdığı bilinmekte.

Ethereum Yorumları

2 Ağustos tarihinde 415 dolardan düşüş yaşayan ETH bugünkü yükselişine rağmen hala gidecek yere ve test edecek dirençlere sahip. İlk olarak ETH fiyatının üzerinde kapanış yapması gereken bir 400 dolar direncinin olduğu görülüyor. Bunun devamında 407 dolar ve 415 dolar kritik olacaktır.

Ethereum’un 15 dakikalık grafiğine bakıldığında 100 günlük ve 200 günlük basit hareketli ortalamaların destek haline geldiği ve fiyatın uzun vadede bunlarla beraber yükselişe devam edebileceği görülmekte. Bugün 401 doları test eden ancak oradan ret alan ETH/USD işlem çifti, son 3 saattir yatay seyrediyor ve bu durum 391 dolara doğru bir düşüşü beraberinde getirebilir.

Ethereum Alınır Mı?

12 günlük üssel hareketli ortalamanın altına inen ETH, önemli bir desteği kaybetse de hala 391 dolarda tutunma şansına sahip. Önde gelen bir kripto para analisti ise Ethereum fiyatı hakkında yaptığı analizinde fiyatın kısa süreli bir düşüş yaşayacağını ve 360 doların bile test edilebileceğini ifade etti.

Ethereum‘un buraya kadar düşüp düşmeyeceği bilinmese de RSI’nin inanılmaz bir şekilde artması yakında bir düşüş hareketi görülebileceğini gösteriyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.