reklamı kapat

XRP’nin Günlük Hacmi Yüzde 400 Arttı! Bu Fiyatı Nasıl Etkiler?

XRP ağındaki hareketlilik bitmiyor.
21:11
4 Ağustos 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP aradığı yükseliş dönemini 2020 yılının üçüncü çeyreğinin ilk yarısında bulmuş gibi gözüküyor. XRP fiyatı döneme 0,17 dolardaki destek noktasından başlasa da 0,33 dolardaki direnç noktasına kadar yükselmeyi başardı.

Aslında XRP/USD işlem çiftinde görülen bu yükseliş ile beraber iki yıldır devam eden düşüş trendi noktalanmış oldu. İki yıldır “kan ağlayan” XRP yatırımcıları da bu yükseliş ile beraber yeniden umutlanmaya başladı. XRP bu sene yaşadığı düşüş yüzünden üçüncülük konumunu bile Tether’e kaptırmıştı.

XRP Ticari Hacmi Rekor Kırdı

XRP’nin bu yükselişi doğal olarak ticari hacim konusunda da bir hareketliliği beraberinde getirdi. 2 Ağustos tarihinde 0,327 dolara kadar çıkmayı başaran XRP’nin günlük ticari hacminin  1 milyar dolardan 5,17 milyar dolara yükseldiği görülüyor. 2 Ağustos tarihindeki bu hacim seviyesi aslında yılın başından bu yana yaklaşık %417’lik bir hacim artışı olduğunu göstermekte.

Santiment isimli kripto para araştırma firması tarafından ortaya konulan verilerde de XRP’nin özellikle üçüncü çeyrekte ciddi bir artış elde ettiği görülüyor. XRP fiyatının hacim artışı Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb’in daha fazla XRP satması anlamına gelse de bu durum uzun vadede kesinlikle XRP‘nin yararına.

Tamamen ödeme odaklı bir kripto para birimi olan XRP‘nin hacminin artması bunun daha fazla kullanılması ve ana akım kabule ulaşması anlamına geliyor. Bu da fiyatı ilerleyen günlerde daha da yükseltebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.