X

XRP Fiyatı Kritik Seviyeye Yaklaştı: Rekor Mu Gelecek?

XRP fiyatının yükselişi için kritik seviye görüldü.
17:11
1 Ağustos 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP’nin fiyatı aynı Bitcoin gibi son günlerde inanılmaz bir ivme yakaladı. Bitcoin 9.300 dolar seviyesinden 11.600 dolar seviyesine kadar çıkarken XRP de 0,18 dolar seviyesinden 0,26 dolar seviyesine kadar çıktı ve daha önce görülmemiş bir şeye imza attı.

Bitcoin ve Ethereum genellikle birbiri ile benzer hareket eden varlıklar olsalar da XRP’nin lider kripto para biriminin hareketlerinden etkilenmediği biliniyordu. Bu da XRP’nin BTC ile aynı harekete geçmesi yüzünden birçok yatırımcıyı şaşırttı. Peki XRP fiyatı bu yükselişini nereye kadar sürdürebilecek?

XRP Yıllık Rekora Gidiyor

Aslında XRP fiyatının şu an için yıllık rekor noktasına oldukça yaklaştığı görülüyor. XRP/USD işlem çifti 14 Şubat tarihinde 0,33 dolara kadar çıkmış ve daha sonra Mart ayında yaşanan ünlü düşüş ile değerinin yarısını kaybetmişti. Toparlanması uzun süren XRP’nin grafiğine bakıldığında ise 0,27 dolar ile 0,33 dolar seviyelerinin kritik direnç oldukları görülmekte.

Eğer XRP bu yükselişinin ve %9’luk değer artışını devam ettirip 0,27 dolar seviyesinin üstünde kapanış elde edebilirse boğaların gerçek koşusuna tanıklık etmek mümkün olabilir. RSI indikatörüne bakıldığında aşırı alım kategorisine girdiği görülüyor ve fiyat 0,30 dolardan ciddi bir düzeltme yaşayabilir.

Yine de 0,30 dolara olan yükselişin ivmesi, fiyatın düşüp düşmeyeceği konusunda yatırımcılara sinyal verecektir. Eğer XRP 0,30 doları kırarsa ve satış baskısı yüzünden düşüş yemezse ise yıllık rekorun üstüne çıkılabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar