reklamı kapat

Ethereum Fiyatında Sert Bir Düşüş Görülebilir Mi?

Ethereum fiyatındaki yükseliş "sahte" mi?
21:00
5 Ağustos 2020

Ethereum özellikle son iki haftalık süreçte inanılmaz bir ivme yakaladı ve bundan kısa süre önce 250 dolar seviyesinden işlem görürken bir anda 400 dolara kadar yükselmeyi başardı. ETH boğaları bu yükseliş sonrasında yeniden 350 dolar seviyesine düşüş yaşasa da toparlanması beklenenden de çabuk sürdü.

Ancak önde gelen kripto para analistleri ve yatırımcılar bu toparlanmanın tam anlamıyla organik gerçekleşmemiş olabileceğini vurgulamakta. 415 doları gören ETH’nin üç gün içerisinde hem sert düşüp hem de sert yükselmesi bunun balinalarla ilgili olabileceğini gösteriyor.

Ethereum Fiyatı Daha da Düşecek Mi?

Yaşanan düşüş Bitcoin’le başlayıp Ethereum’a ve oradan da bütün kripto para piyasasına etki etti ve bunun dakikalar içerisinde olması aslında net bir şekilde balinalara işaret ediyor. Peki elde edilen son artış da balinaların bir hamlesinden mi ibaret? Kurumsal yatırımcıların ve balinaların daha önce de sahte yükselişlerle piyasaya olumlu hava verip çok yüksek miktarlarda long pozisyon patlattığı ve bunların tasfiye olmasına neden olduğu görülmüştü.

Önde gelen kripto para analistlerinden Crypto Michael da buna atıfta bulunarak yakında Ethereum grafiğinde sert bir düşüş görülebileceğini ifade etti.

Analist, Ethereum fiyatı için 390 dolar desteğinin kritik olduğunu belirterek olası bir düşüşte bunun kaybedilmesinin fiyatı sırasıyla 380 ve 360 dolar bantlarına indirebileceğini vurguladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.