X


Ethereum İvme Yakalama Peşinde: ETH Yakımları Hızlandı

Büyük yakım hacimleri ile birlikte en popüler ikinci kripto para Ethereum'a olan talep önemli ölçüde artmaya devam ediyor.
13:40
10 Eylül 2021

Büyük yakım hacimleri ile birlikte en popüler ikinci kripto para Ethereum’a olan talep önemli ölçüde artmaya devam ediyor. Ethereum (ETH) iyileştirilen altyapısı ile birlikte boğa koşusu momentumu yakalamaya çalışıyor.

Ethereum Deflasyonist Yapıya Bürünüyor

Kaydedilen verilere göre son 24 saatte 35 milyon dolarlık yakım yapıldı. Bu, bir günde yakılan kripto para sayısı rekoru olarak kayıtlarda yer aldı. Yakımların hızlanması ile birlikte ağa 0.01-1 ETH tutan 6.2 milyondan fazla adres eklendi. Deflasyon beklenenden erken geldi. Ağdaki büyük yakım hacmi, kaçınılmaz olarak ağ üzerinde deflasyonist blokların oluşmasına yol açtı. Bu noktada yakılandan daha az Ethereum madenciliği yapıldığında deflasyonist bir sistem oluşturuldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bununla birlikte deflasyonist yapı, EIP-1559 güncellemesinden önce çok sayıda Ethereum biriktiren uzun ve orta vadeli yatırımcıların kazançlarını yükseltmesini tetikler. Uzman analistler Ethereum’un yıl sonunda deflasyonist yapıya bürünmesini bekliyordu.

Öte yandan NFT projelerindeki büyük hacimler ve genel ağ tıkanıklığı nedeniyle aksaklık durumları görüldü. NFT hacimleri düştüğünde taban ücret ve yakım oranlarının da düşmesi bekleniyor.

Ethereum Birikimi Artıyor

Zincir içi verilere göre dolaşımdaki Ethereum arzı sürekli olarak azalacak olsa da popüler kripto para olan talep giderek artıyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 6.2 milyondan fazla adres 0.01’den fazla ETH tutuyor. Artan Ethereum yatırımcılarının sayısı piyasadaki genel olumlu duyarlılığının bir işaretidir.

Ethereum, an itibarıyla 3.400 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Son olarak kaydedilen %15’lik düşüşün ardından konsolidasyon aşamasına giren ETH, birikim aşamasındaki seyrini sürdürüyor. Ayrıca tarihi geri çekilmenin ardından bile Ethereum yatırımcıları popüler kripto parayı tutmaya devam etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar