X


Şarkılarını Milyonların Ezberlediği Sanatçıdan NFT Adımı!

R&B dünyasının en popüler isimlerinden biri daha NFT ekosistemine adım attı. NFT ekosistemi büyümeye devam ediyor.
11:00
10 Eylül 2021

Non-fungible token’lara (NFT) olan ilgi her geçen gün daha fazla artıyor. Spor dünyasından sanat dünyasına popüler isimlerin de kendi NFT’lerini çıkarması ile bu alan daha da popüler hale gelecek gibi görünüyor.

Jason Derulo’dan NFT

Elde edilen son bilgilere göre Amerikalı R&B sanatçısı Jason Derulo, önde gelen blockchain tabanlı sanat projelerinden biri olan CryptoPunks’a ciddi bir ağırlık veriyor. CryptoPunks, Larva Labs tarafından geliştirilen 8-bit insansı karakterleri betimleyen 10.000 görüntüden oluşan bir koleksiyon olarak tanımlanabilir. Bu koleksiyonlar Ethereum blok zincirinde non-fungible token’lar (NFT’ler) olarak açık artırmaya çıkarılıyorlar.

 “Whatcha Say” ve “Talk Dirty” gibi hit parçaları bulunan Derulo, geçtiğimiz hafta Solana (SOL) ile ilgili bir Twitter paylaşımı yapmış ve kripto para birimine desteğini dile getirmişti. SOL, son zamanlarda yaşadığı fiyat artışı ile ilgiyi üzerine topluyor ve deyim yerindeyse her geçen gün yeni bir rekor kırıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunun yanında Derulo, Solana’ya olan desteğinin arkasından NFT ekosistemine de giriş yaptı. Derulo’nun bu hamlesi ile birlikte çok büyük bir ilgi çekeceği ve dolayısıyla NFT ekosistemine olan ilgiyi de arttıracağı düşünülüyor.

NFT Popülerliği Artıyor

Kripto para ekosisteminde nispeten yeni bir alan olan NFT’ler çok hızlı bir şekilde büyüme kaydetti ve popülerlikleri de günden güne artıyor. Değiştirilemez token’lar olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz non-fungible token’lar, diğer token’ları aksine tek  bir token üretiliyor ve bu sebeple de değerleri oldukça yüksek oluyor.

Sanatçılar resimlerini, şarkılarını ve çeşitli eserlerini NFT haline getirirken sporcuların da en ünlü gollerinin ya da en ünlü sayılarının NFT olarak satışa çıkarıldığı görülüyor. Bu NFT’lerin ise çok büyük değerlere alıcı bulması dikkat çekiyor.

Bazı kesimler NFT’lerin sadece bir hevesten ibaret olduklarını düşünürken bazı kesimler NFT’lerin yeni bir çağ başlatacağını ifade ediyor. Hatta Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı son açıklamalarda, “NFT’ler bir sonraki Rönesans sanat dönemini yaratacak.” sözlerini kullanmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar