X


Ethereum (ETH) ve Altcoinlerde Son Durum: Matic Coin, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Yorumları

ETH fiyatı, altcoinleri baskılamaya devam ediyor.
11:09
16 Haziran 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) elde ettiği ani yükseliş, Ethereum (ETH) grafiğine yansımadı ve ETH geriden gelmeye devam ediyor. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para biriminin hareketlenmesi asında altcoinlerin geneli için bir hayli önemli.

Ethereum Teknik ve Temel Analizi

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) hala 2.600 dolar direncinden kurtulamadı. Ethereum fiyatının yeniden ciddi bir yükseliş elde etmesi için 2.800 dolar seviyesinin üzerine çıkıp yükseliş trendine katılması gerekiyor. 2.600 dolar ise hayli zorlu bir direnç olarak gözükmekte.

Ethereum teknik analizine ek olarak temel analiz de önemli sinyaller veriyor. Tekil adreslerin devamlı olarak artması ve rekor kırması, ETH’ye olan ilginin hala artmaya devam ettiğini gösteriyor ve bu bir hayli önemli.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ETH, 2.600 doları daha önce 3 kere test etti ve başarılı olamadı. Şu an RSI ve MACD indikatörleri daha fazla düşüşe işaret ederken ETH için özellikle 2.200 dolar desteğinin önemli olduğu söylenebilir.

MATIC İçin Yükseliş Durdu

Geçtiğimiz haftalarda rekor üzerine rekor kıran Polygon (MATIC), bu hafta ise yatay seyrediyor. Polygon ağı üzerindeki toplam değer 10 milyar doları geçerken projenin toplam piyasa değerinin de 10,4 milyar dolar seviyesine ulaştığı görülüyor. Bu da L2 çözümü olan Polygon’a yönelik ilginin ne kadar fazla olduğunu ortaya koymakta.

MATIC için kritik destek 1,30 dolar olarak görülüyor. Öte yandan fiyatın yeniden rekor kırmasını sağlayabilecek hamle, 1,80 dolar direncinin kırılması. MATIC daha önce söz konusu seviyeyi test etse de başarılı olamadı ve fiyat buradan sert düştü.

DOGE ve SHIB Yarışı Sürüyor

Elon Musk’ın favori kripto para birimi Dogecoin ise son 24 saat içerisinde %3 değer kaybetti. SHIB’e gelen Coinbase Pro listeleme haberi sonrasında hacmin iyice azaldığı DOGE için 0,30 dolar önemli bir destek. DOGE, bunun devamında 0,22 dolara kadar çekilecektir.

Shiba Inu kesinlikle 15 Haziran tarihinin yıldızı oldu. Coinbase Pro’da listelenen popüler kripto para birimi, aynı gün içerisinde %40’a varan bir yükseliş elde etti. SHIB, son 24 saat içerisinde ise %24 yükseliş yakaladı ve 0,00000887 dolardan işlem görmekte.

SHIB için bunun devamındaki en kritik direnç 0,00001 dolar olacaktır. Daha önce burayı kıran SHIB, %300 yükseliş elde etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar