Binance Smart Chain’deki Yeni Proje: The Secret Network

BSC köprüsü, BEP-20 token’larını gizlilik odaklı eşdeğerlerine veya Secret Network’teki "Gizli token’lara" köprüleme yeteneği sağlayacak.
10:35
16 Haziran 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Token’ları gizlilik odaklı sürümlere dönüştürmek için merkezi olmayan bir finans zincirler arası köprü projesi Binance Smart Chain (BSC) üzerinde ana ağa sunuldu.

The Secret Network

The Secret Network, 15 Haziran’daki bir blog gönderisinde lansmanı duyurdu. BSC köprüsü, BEP-20 token’larını gizlilik odaklı eşdeğerlerine veya Secret Network’teki “Gizli token’lara” köprüleme yeteneği sağlayacak.

Secret bridge (gizli köprü), ETH sahiplerine ve belirli ERC-20 varlıklarının sahiplerine varlıklar ile özel işlemler yapabilme olanağı sunmak için “gizli sürümler” oluşturulabilmesine imkan tanıyacak şekilde Aralık ayında Ethereum ağında başlatıldı. Ancak son adım ile birlikte artık Binance Akıllı Zincirindeki BEP-20 token’ları için de aynı işlevsellik sağlanabilecek.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda ise “Bu, BSC varlıkları için işlem gizliliğinin ve programlanabilir gizliliğin kilidini açarken, sahiplerinin Gizli DeFi fırsatlarından yararlanmalarını sağlar.” ifadeleri kullanıldı.

Binance Smart Chain ve Gizlilik Token’ları

Gizlilik köprüleme için başlangıçta desteklenen bu token’ların listesi, ETH, USDT, BNB, ADA, XRP, DOGE, DOT, USDC, BCH, LTC, LINK, BUSD, TRX, CAKE, BAKE, XVS, LINA, FINE ve BUNNY‘yi şeklinde sıralanabilir.

Platform ayrıca “Gizli DeFi” veya “SeFi” olarak adlandırdığı şey üzerinde yield farming fırsatları sunuyor. Köprüye ek olarak, Secret Network’te likidite yaratmak ve Gizli Token işlemleri yapmak için zincirler arası ve mahremiyet öncelikli işlemler sağlayan SecretSwap adlı bir DEX’e sahip.

SecretSwap, gizli akıllı sözleşmelerden yararlanarak kullanıcıları kötü niyetli ön çalışma ve gizlilik tehditlerine karşı koruduğunu iddia ediyor. Analitik sayfasına göre DEX’teki likidite şu anda 33 milyon dolar ve kümülatif hacimde 200 milyon doları aştı.

Ekip ayrıca daha önce Polkadot ve Cosmos ekosistemleri arasında bir bağlantıyı kolaylaştıran Gizli Monero Köprüsü ve Gizli Plazm Köprüsü için test ağlarını duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar