X


Ethereum (ETH) Satıp Cardano (ADA) Alma Vakti mi Geldi? Ünlü Analist Yorumladı

ADA sezonu geldi!
13:01
14 Mayıs 2021

Kripto para piyasalarındaki Elon Musk krizi etkisini yavaş yavaş kaybetmeye başladı. Elon Musk’ın DOGE ile ilgili yaptığı açıklamalar sonrasında piyasa sert bir düşüş yaşasa da şu an önde gelen birçok kripto paranın toparlanmaya başladığı görülüyor. Bunlara ise kesinlikle DOGE ve ADA önderlik etmekte.

DOGE ve ADA Hareketlendi

Son 24 saat içerisinde top 10 içerisinde en çok yükseliş elde eden iki kripto para birimi bulunduğu ve bunların Dogecoin (DOGE) ile Cardano (ADA) olduğu görülüyor. DOGE, Elon Musk’ın açıklamaları ile %24 yükseliş elde ederken ADA ise ağdaki gelişmeler sayesinde %11 yükseliş kaydetti.

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) ise bir süre yükseliş elde ettikten sonra son 24 saat içerisinde %1,1 kayıp yaşar durumda beklemeye geçti. ETH fiyatı için 4.000 dolar kritik bir seviye olarak biliniyor ve 4.300 dolar rekorunun geçilmesinden sonra yeniden bir ralli başlayabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ADA/ETH İçin Yükseliş Vatki mi?

Ünlü bir kripto para analisti ise elindeki ETH’leri satarak Cardano (ADA) almaya başladığını belirtti. Popüler analist, ADA/ETH paritesinin hiç olmadığı kadar iyi gözüktüğünü belirterek 57.000 SATS seviyesinin kırılması ile ADA’nın uçacağını ifade etti.

Capo, aynı zamanda elindeki ETH’lerin %75’ini sattığını ve ADA aldığını da itiraf etti. Buna ek olarak BNB satarak da ADA aldığını ifade eden analist, ADA’nın inanılmaz bir yükseliş potansiyeli taşıdığını ifade etti.

Ünlü Analist ADA İçin Kritik Seviyeyi Açıkladı

ADA, kısa süre önce 51.000 SATS seviyesine kadar yükselse de Ethereum karşısında 2018 yılındaki rekor seviyesine ulaşamadı ve hala analistin istediği noktaya gelemedi. Aslında analistin işaret ettiği ADA/ETH seviyesinin ADA/USD paritesinde de 2 dolar direncine denk geldiği görülüyor. Analiste göre bu kırılımın yaşanması ADA için yeni bir rekor anlamına gelmekte.

Cardano, Alonzo hard forku ile tamamen merkezsiz ve akıllı kontrat desteğine sahip bir ağ halini alacak. Şimdiden Revuto gibi kripto para projeleri Cardano ağında ses getirmeye başladı ve ağın büyük bir değişimin arifesinde olduğu söylenebilir. Mary hard forku ile %150 yükseliş elde eden ADA, bu seferki büyük güncelleme ile beraber ise altcoinlerin genelini bile hareketlendirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar