X


Sıcak Gelişme: Coinbase, Dogecoin’i (DOGE) Listeleyeceğini Açıkladı

00:46
14 Mayıs 2021

Son dönemde Elon Musk ile neredeyse eşleşen şaka odaklı kripto para birimi Dogecoin (DOGE), dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisinde listelenebilir.

DOGE, Coinbase’e Giriyor

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan ve halka arz olarak tarih yazan Coinbase, DOGE’u listeleyeceklerini açıkladı. Coinbase, halka arz olan bir şirket olarak zorunlu kılınan finansal verilerini bugün resmen açıkladı.

Coinbase’in 2020’nin son çeyreğine kıyasla gelirini 1,80 milyar dolara çıkarttığı görülüyor. Daha önceki çeyrekte 585 milyon dolar gelir elde eden borsa, neredeyse %300 artış elde etmiş durumda. Coinbase’in açıklamasında en çok dikkat çeken kısım ise DOGE ile ilgili listeleme oldu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

DOGE İçin Net Tarih Verilmese de Yükseliş Başladı

CNBC’nin de aktardığı bilgilere göre Coinbase önümüzdeki 6 ila 8 aylık süre içerisinde Dogecoin’i listelemeyi planladıklarını açıkladı. ABD’de Robinhood gibi uygulamalarda ve birçok kripto para borsasında listeli olan DOGE, Coinbase listelenmesi ile ise ABD’nin en büyük kripto para borsasına girmiş olacak.

ABD’deki yatırımcıların katkıları ile yükseldiği bilinen DOGE, 0,71 dolar seviyesine kadar ulaşarak rekor kırmıştı. DOGE şimdi ise yaşanan düşüş ile değerini önemli ölçüde kaybetti ve 0,41 dolardan işlem görmekte. Coinbase haberi ile 1 saatte %6 yükselen DOGE, Coinbase listelenmesinin resmen duyurulması ile ise rekoru tazeleyebilir.

Elon Musk’ın Bitcoin fiyatını düşürmekle suçlanması sonrasında küresel çapta Dogecoin‘in Binance üzerinde delist edilmesi için bir Twitter kampanyası başlatılmıştı. Binance’e seslenen kullanıcılar DOGE’un delist edilmesi için çaba sarf etse de şimdi Coinbase haberi ile bunun neredeyse imkansız olduğu söylenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar