X

SON DAKİKA: Elon Musk’tan Yeni Kripto Para (BTC) Açıklaması!

Elon Musk, yeni bir Bitcoin açıklamasında bulundu.
00:21
14 Mayıs 2021

Kripto para sektörünü tek bir tweet ile birbirine katan Elon Musk, şimdi yeni bir açıklama daha yaptı.

İlk olarak Tesla’nın Bitcoin kabul edeceği haberi ile sektöre ciddi bir yükseliş getiren Musk, bugün ise Tesla’nın enerji ile ilgili kaygılar nedeniyle BTC ödemelerini askıya aldığını vurgulamıştı. Bitcoin birbiri ardına gelen kötü haberlerle ile 47.000 dolara kadar gerilese de Musk eleştirilerin hedefinde kaldı.

Elon Musk’tan Bitcoin Konusunda U Dönüşü

Musk’ın kısa süre önce Bitcoin’in enerji verimliliği konusunda olumlu konuşmasından sonra şimdi olumsuz bir açıklama yapması ise eleştirilerin temelini oluşturuyor. Ünlü CEO son dakika açıklamasında ise kripto paralara inandığını ancak durumun farklı olduğunu vurguladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Musk, “kripto paralara gerçekten inanıyorum ancak bu (durum) başta kömür olmak üzere fosil yakıt kullanımında inanılmaz bir artış getiremez” ifadesini kullandığı tweetini yayınladı. Musk’ın bu ifade ile kripto paralara olan inancının, fosil yakıt kullanımının artışına sebep olmasına izin vermek istemediği görülüyor. Direkt olarak Bitcoin ifadesi kullanmasa da Musk’ın kısa süre önce Bitcoin’in fosil yakıt kullanımı ile ilgili açıklaması aslında bunun bir misilleme ve kendisine yönelik BTC eleştirilerine yanıt olduğunu göstermekte.

Musk’ın Son Hamleleri İşe Yarayacak mı?

Bitcoin fiyatı ise bu haber ile 1 saatte %1 yükseliş elde ederek yeniden 49.529 dolar seviyesine ulaştı. Elon Musk bu son tweetinin öncesinde ise karbon emisyonu ile ilgili bir vergi çıkartılmasının tam vakti olduğunu vurgulayarak aslında enerji kullanımı ve karbon emisyonu konusunda endişeli olduğunu dile getirdi.

Musk’ın bu yorumları ise sosyal medyadaki diğer yorumlara bakıldığında pek samimi bulunmamış gibi gözükmekte. Bitcoin’i tek bir tweet ile ciddi anlamda dibe çekebilen Musk, şu an kripto para sektöründe sevilmeyen adam ilan edilmiş olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar