X


Türkiye’den Dogecoin (DOGE) Kampanyası: DOGE, Binance’ten Çıkartılacak mı?

DOGE, günah keçisi mi olacak?
23:27
13 Mayıs 2021

Türkiye, kripto para sektörünün en önemli piyasalarından birisi haline geldi ve aslında bu borsaların ticari hacimlerinden de görülebilmekte. Özellikle Türkiye’de ciddi bir kitleye sahip XRP, HOLO ve CHZ gibi kripto paraların Binance  ve benzeri borsalardaki hacmine ek olarak Türkiye merkezli borsaların rekor hacimleri de ilginin ne denli fazla olduğunu göstermekte.

Türkiye’deki Kripto Para Yatırımcıları, Köpek Düşmanı Oldu

Türkiye’deki yatırımcı kitlesinin rekor boyutlara ulaşması ise kripto para borsalarının ister istemez Türkiye’deki kitleyi dinlemek zorunda kalabileceğine işaret etmekte. Şimdi ise Türkiye’deki Twitter kullanıcılarının özellikle son günlerde yaşanan olaylar sonrasında oldukça ilginç bir akım başlattığı görülüyor.

Türkiye’de inanılmaz bir yatırımcı kitlesine sahip olan Dogecoin (DOGE), şimdi ise bizzat Türkiye’deki yatırımcılar tarafından topa tutulmakta. Bunun en büyük sebebi ise Tesla CEO’su Elon Musk gibi gözüküyor. Elon Musk bugün yaptığı açıklamada artık Bitcoin ödemelerini kabul etmeyeceklerini belirterek pimi çekti ve sektör ciddi bir düşüş yaşadı. Yatırımcılar ise Elon Musk’ın sürekli tanıtımını yaptığı DOGE’un Binance borsasında delist edilmesini sağlayarak intikam almaya çalışıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

DelistDOGE Etiketi Her Yerde

DelistDOGE etiketinin şimdiden 5.000’den fazla tweet ile etkileşim aldığı görülüyor. Kullanıcıların büyük bir kısmı ise Binance borsasını da etiketleyerek DOGE’un borsadan kaldırılmasını talep ettiği görülmekte. Binance CEO’su bugün yaptığı açıklamada Elon Musk’ı takipten çıktığını ifade etse de tepkiler hala dinmemiş gibi gözüküyor.

Peki Binance’in daha önce Bitcoin SV’ye yaptığı gibi Dogecoin’i bir anda delist etmesi mümkün mü? Binance bunu yapabilecek güçte olsa da 24 saat içerisinde 15 milyar doların üzerinde ticari hacme sahip olan DOGE’un delist edilmesi, büyük bir ekonomik darbe olabilir.

DOGE, Delist Edilecek mi?

Binance Coin’in (BNB) ticari hacmi bile 9 milyar dolar seviyesinde ve DOGE kesinlikle borsalar için bir altın madeni. DOGE’un en yüksek ticari hacme de Binance borsasında ulaştığı görülmekte. Hemen arkasında Binance’in en büyük rakibi Huobi yer almakta ve Binance CEO’sunun böyle bir adım atması pek mümkün olmayabilir.

Yine de kripto para sektöründe her an her şey olabilir ve yatırımcıların DOGE’u delist ettirmeye çalışmak yerine sert düşüşlere daha sağlam hazırlanmaları bu durumları engelleyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
 • Murat
  3 ay önce

  Admin senide kudurtmus doge anlasilan

  12
 • Servet bey
  3 ay önce

  Sn editör dogenin alttan alma kervanını kaçırdın sanırım şimdi spekülatif haber yaparak musk vari yazı yazmışsın insanların ekme ile oynamayın bınance dogeyi listelemekten vazgeçecek kdr aptal değil

  19
 • Onur
  3 ay önce

  Bu tarz alakasız boş muhabbet içeren haberleri neden paylaşıyorsunuz anlamıyorum .
  Binance nin şuan hiç işi gücü yok türklerin tepkisi ile akalalı binance bu kripto parayı sistemden çıkarabilir mi diye haber yazıyorsunuz
  Dünyanın en büyük 5. Sırada olan kripto para yı çıkartabilir haberi ile insanların aklını fikrini bulandırıyorsunuz .

  16