X


Dogecoin’in (DOGE) İki Kurucusundan, Çarpıcı İki Açıklama!

Elon Musk'a yönelik tepkiler artıyor.
14:34
14 Mayıs 2021

Kripto para sektörünün yaşadığı fırtına, yavaş yavaş dinmeye başladı ve önde gelen kripto para birimleri yükselişe geçti. Ethereum (ETH) fiyatı yeniden 4.000 dolar üzerine çıkarken Bitcoin (BTC) ise 51.000 dolara ilerliyor.

DOGE, Bütün Sektörü Ateşe Attı

Bu esnada günün en çok kazananı ise Elon Musk’ın uğruna bütün kripto para sektörünü ateşe attığı Dogecoin (DOGE) oldu. Musk’ın bu çabalarına rağmen ise DOGE kurucuları kendisinden pek memnun olmayabilir. Dogecoin’in kurucu ortaklarından Jackson Palmer ve geliştiricisi Billy Markus, yaşanan son olaylarla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaların en çok dikkat çekeni ise şu an silinmiş durumda olan Jackson Palmer tweeti oldu.

Dogecoin‘in mucidi ve aynı zamanda Firefox’un da kurucusu olan Jackson Palmer, aslında uzun süre önce DOGE ile vedalaşmıştı. Elinde hiç DOGE bulundurmadığını ve bunun “saçmalık” boyutuna geldiğini ifade eden Palmer, şimdi ise Elon Musk’ın çabalarına yönelik bir iddia ortaya attı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

DOGE Kurucusundan Elon Musk Uyarısı

Twitter hesabını aktif olarak kullanmayan ve sadece kopya hesapları engellemek için hesabını açık tutan Palmer, dün yaşananlardan sonra ise yeni bir tweet paylaştı. DOGE kurucusu, Elon Musk’ın kendini beğenmiş bir dolandırıcı olduğunu ve her zaman da böyle kalacağını vurgulayarak aslında Musk’ın attığı adımları eleştirdi.

Bitcoin ile Tesla ödemesi yapılabilmesini ilk başta kabul eden ve fiyatın yükselmesini sağlayan Elon, dün gece yaptığı açıklama ile ise tam tersinin yaşanmasına neden olmuştu. Birçok uzman isim Elon’ın bu açıklamaları rastgele yapmadığını ve amacının aslında manipülasyon olduğunu vurguladı. Palmer da tam olarak buna yönelik bir imada bulunmuş oldu.

DOGE Geliştiricisi: “Hiçbir Şeyi Düşünmedim”

Palmer’ın açıklamasından sonra dikkat çeken bir diğer açıklama ise Dogecoin geliştiricisi Billy Markus’dan geldi. DOGE’un kodlarını yazan Markus, Elon Musk’ın “DOGE’un işlem modelini geliştirmek için geliştiricilerle çalışıyoruz” tweeti sonrasında gelen bir soruyu yanıtladı. Markus, kendisine yöneltilen “DOGE’u geliştirirken bunun enerji kullanımını düşündün veya bununla ilgili bir şey yaptın mı?” sorusuna net cevap verdi.

DOGE geliştiricisi, söz konusu kripto parayı 2 saat içerisinde hazırladığını ve hiçbir şeyi düşünmediğini vurguladı. Bu da Elon Musk’ın aslında son açıklaması ile pek tutarlı olmadığını göstermekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar