X

XRP Bu Sefer Turnayı Gözünden Vurmuş Olabilir: XRP, CNN’de Gündem Oldu

XRP, bedava reklama kavuştu!
17:51
14 Mayıs 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi XRP’nin başı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava ile belada. Ripple’ın yaptığı XRP satışlarının aslında lisanssız menkul kıymet satışı olduğu iddia edilmekte ve XRP yatırımcıları aylardır bu davanın sorunlarını yaşıyor.

Elon Musk’ın Bitcoin Yorumu Sektörü Değiştirdi

Ripple’ın XRP’yi tasarlama ve pazarlama şekli XRP yatırımcıları için böylesine büyük bir sorun yaratmış durumdayken asında Ripple’ın attığı bir başka adım XRP yatırımcılarının imdadına koşabilir. Elon Musk’ın enerji tüketimi ve fosil yakıt kullanımı nedeniyle Bitcoin’i eleştirmesi bir anda çevre dostu kripto paraların dikkat çekmesini sağladı.

Çevre dostu kripto paralar denildiğinde ise akla madenciliği olmayan ve çok düşük enerji tüketimi ile gündeme gelen projeler geliyor. Şüphesiz top 10 içerisinde an itibarıyla bu tanıma uyan ve en üst seviyelerde yer alan kripto paranın ise XRP olduğu görülüyor. Madencilik altyapısı bulunmayan ve Proof-of-Stake modeli kullanan XRP, Bitcoin’e kıyasla çok daha düşük enerji tüketimine sahip.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Chatterley, XRP’nin Modelini Vurguladı

XRP’nin bu avantajı ise Elon Musk’ın yorumu sonrasında çok daha aktif bir şekilde ön plana çıkmaya başladı. CNN’nin kripto para sektöründe tanınan sunucusu Julia Chatterley’in son programı da tam olarak bunu göstermekte. Chatterley, Bitcoin yatırımcısı ve analist Anthony Pompliano’yu konuk ettiği programında XRP yatırımcılarını sevindirirken Pompliano’nun soğuk soğuk terlemesine yol açtı.

İkili son yaşananları konuşurken Chatterley’in XRP gibi madenciliğe sahip olmayan kripto paraların Bitcoin’den çok daha “temiz ve yeşil” olup olmadığını sorması dikkat çekti. Ancak Anthony Pompliano’nun buna tam bir cevap vermeden konuyu değiştirmeye çalışması, Chatterley’in eline koz verdi ve ünlü sunucu sorusunu bir kere daha tekrarladı.

XRP Artık Ana Akım Medyada

Pompliano’ya “ancak XRP ile ilgili soruma cevap vermedin” diyerek seslenen Chatterley, milyonlarca Amerikalının önünde XRP’nin Bitcoin’den çok daha verimli enerji modeline sahip olduğunu vurgulamış oldu. Ripple’ın yıllardır yapmaya çalıştığı bu reklam, şu an kendi kendine ana akım medyada yer buldu ve dilden dile dolaşıyor.

XRP fiyatı da bu gelişmelerin ışığında 24 saatte %4 yükseliş elde etti ancak bunun etkilerinin uzun vadede görülmesi daha muhtemel.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Deniz
    4 ay önce

    Yav öyle bir sallıyorsunuz ki, adamın tüm amacı servetini 2 ye katlamak onuda dogecoin ile yapacak. Ne zaman dogecoin 1 dolar olur o zaman Elon Musk ın spekülasyonları biter.

    25