X

Dogecoin (DOGE), Yeni Bir Yükselişe mi Hazırlanıyor? DOGE Analizi ve Yorumları

DOGE fiyat yorumu neye işaret ediyor?
19:01
14 Mayıs 2021

Elon Musk’ın favori kripto para birimi Dogecoin (DOGE) için son dönemdeki kötü gidişat kısa sürede değişti. DOGE, 0,71 dolara kadar ulaştıktan sonra Elon Musk’ın Saturday Night Live programında yaptığı yorumlar ile beraber sert düştü ve 0,30 dolar bandı bile test edildi.

Elon Musk, DOGE İçin Desteği Kesmiyor

Kripto para yatırımcıları DOGE için artık sert düşüş vaktinin geldiğini düşünürken ise Elon Musk yine bütün piyasayı etkileyecek adımlar attı. Tesla ve SpaceX CEO’su, Bitcoin’in enerji tüketiminden dem vurarak artık Tesla olarak BTC ödemelerini kabul etmeyeceklerini açıkladı.

Musk’ın BTC yorumu ise kripto para sektörünü olumsuz etkileyerek oluşan FUD ile birlikte fiyatın 45.000 dolara kadar gerilemesine yol açıldı. Kripto para sektörünün milyarlarca dolarlık kaybının sadece Musk’ın tweetleri ile gelmesi ise ünlü milyarderin çok fazla düşman edinmesine yol açtı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

DOGE Yorumları

Dogecoin’in Binance kripto para borsasından delist edilmesine dair bir kampanya bile başlatıldı ve bunların tek sorumlusunun Elon Musk olduğu biliniyor. Buna rağmen Musk’ın DOGE geliştiricileri ile beraber çalıştığını ifade etmesi ve Coinbase’in önümüzdeki haftalarda DOGE’u listeleyeceğini belirtmesi, fiyatı yeniden 0,50 doların üzerine taşıdı. Peki şimdi DOGE için nasıl bir yol izlenecek?

Uzmanların DOGE yorumlarına bakıldığında aslında DOGE’un şu an oldukça iyi bir durumda olduğunun söylendiği görülüyor. Popüler analist Altcoin Sherpa, DOGE hakkında yayınladığı analizinde fiyatın destekte tutunduğunu ve bunun devamındaki hedefin 0,62 dolar olduğunu vurguladı.

DOGE Teknik Analizi

DOGE, bunun devamında ise 0,73 dolar seviyesine ulaşarak keşif aşamasına geçiş yapabilir. Özellikle 0,618 Fib noktasının sağladığı destek, DOGE için kritik ve fiyatın bunun altına düşmesi her şeyi bozabilir. Buna rağmen Musk’ın birbiri ardına verdiği müjdeler ve yaptığı açıklamalar destek değil de dirençlerin kırılabileceğini düşündürmekte.

DOGE fiyatının daha önceki yükselişini tekrar etmesi ise BNB için ciddi bir tehdit oluşturacaktır. 98 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan BNB daha önce geçilememiş olsa da DOGE’un yeni bir FOMO ile 1 doları bulması, BNB’yi geçmesini sağlayabilir.

DOGE yatırımcılarının burada dikkat etmesi gereken nokta ise 0,62 dolar direnci ile 0,50 dolar desteği olarak biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar