X

XRP Davasında Yeni Gelişme: XRP Yatırımcılarının İmzaları, Amacına Ulaştı!

XRP yatırımcıları 30.000 imza topladı.
21:07
14 Mayıs 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi XRP, dava ile ilgili sorunlardan sonra yavaş yavaş toparlanmaya başladı. XRP’nin dava ile ilgili gelişmelerden sonra fiyat olarak da toparlanması, XRP yatırımcılarına nefes aldırdı. Şimdi ise XRP yatırımcılarının lehine bir gelişme daha yaşandı.

Jay Clayton’a Karşı Toplanan İmzalar 30.000’e Ulaştı

2020 yılının sonunda görev süresinin bitmesine birkaç gün kala Ripple’a karşı dava açan SEC’nin eski başkanı Jay Clayton, XRP topluluğunun gözünde temel suçlu olarak görülüyor. Clayton’ın aslında gerçekten de menkul kıymet ihlalinden dolayı değil de çıkar çatışmasından dolayı dava açtığı iddia edilmekte.

XRP yatırımcıları ise haklarını aramak için hem davaya müdahil olmak istedi hem de ayrı bir imza kampanyası başlattı. Davadan kısa süre sonra başlatılan imza kampanyasında ise kısa süre önce amaca ulaşıldı. Change.org üzerinden başlatılan imza kampanyasında 30.000 imzaya ulaşıldığı ve böylece ilgili bildirinin direkt olarak SEC Başkanı Gary Gensler’a resmi olarak iletileceği açıklandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

“Asıl Suçlu Ripple Değil, Jay Clayton!”

İmza kampanyasını başlatan Crypto & Policy kurucusu Thomas Hodge, konu hakkında şunları ifade etti:

“İmza kampanyası amacına ulaştı ve şimdi son evrakı hazırlayıp bütün imzaları da ekleyerek bunu elektronik olarak SEC Başkanı Gary Gensler’a aktaracağım.”

Direkt olarak Gary Gensler’a seslenen ve XRP’ye karşı savaşın bitirilmesini talep eden bu kampanya, Ripple için büyük bir öneme sahip. Gensler’ın bu imza kampanyası sonrasında geri adım atması pek mümkün olmasa da 30.000 kişinin imzası kesinlikle büyük bir öneme sahip.

SEC’nin Üst Düzey İki Yöneticisi Şüphe Çekiyor

İlgili imza kampanyası metninde ise SEC eski başkanı Jay Clayton’ın yanı sıra üst düzey SEC yöneticisi William Hinman’ın da çıkar çatışması yaşadığı ve Ripple’a bu yüzden savaş açtıkları vurgulanmakta. SEC’nin burada kötü niyetli olduğunu belirten Thomas Hodge, ikilinin de yargılanmasını istiyor.

XRP fiyatı ise bu haber sonrasında %9 yükseliş elde etti ve 1,40 doların yeniden üzerine çıktı. XRP/USD paritesi için dava gelişmeleri çok kritik olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar