X

Ethereum (ETH) Rezervleri Çakıldı: Büyük Ralli Ne Zaman?

Ethereum rezervleri borsalarda dibi gördü.
10:44
15 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), kesinlikle Ethereum 2.0 ağının yarattığı beklenti ile son dönemde en çok konuşulan kripto para birimlerinden birisi oldu. Ethereum fiyatının bir anda 400 dolardan 470 dolar seviyelerine kadar çıkması da bunun en büyük kanıtı olarak öne sürülebilir.

Ethereum Fiyatı, Büyük Gelişmeyi Bekliyor

ETH/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 461 dolardan işlem görse de inanılmaz bir gelişmenin eşiğinde ve ETH rezervleri uzun süreden beri görülmemiş bir seviyeye çakıldı. Veri araştırma şirketi Santiment tarafından aktarılan bilgilere göre, kripto para borsalarında tutulan ETH miktarı iki yılın en düşük seviyesine kadar geriledi.

eth

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu da en büyük ikinci kripto para biriminin artık borsalardaki satış baskısından çok fazla etkilenmeyeceğini ve borsalarda satış yapacak kadar bile ETH olmadığını gösteriyor. Bunun en büyük sebebi de yaklaşan Ethereum 2.0 ve başlatılan staking kampanyası olarak görülüyor. Şu an için bütün yatırımcılar 1 Aralık tarihine ve Ethereum 2.0 ağına geçişin ilk gününe odaklanmış durumda.

Ethereum 2.0 İçin %85 Gerideyiz

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle stake edilmesi gereken ETH miktarının sadece %16’sı toplanabildi ve 1 Aralık tarihinden bir hafta öncesine kadar %85’lik katkının sağlanması gerekiyor. Bu da toplamda 440.704 ETH’nin yani yaklaşık 200 milyon doların eksik olduğunu gösteriyor. Hala Ethereum 2.0’ye 1 Aralık tarihinde geçilip geçilmeyeceği tam netlik kazanmasa da topluluğun inancı artıyor.

Santiment araştırmacıları ise borsalardaki ETH rezervlerinin en düşük seviyelere gerilemesinin aslında balinaların satış baskısı yapmayacağının bir kanıtı olduğunu vurgulamakta. Balinaların olası bir piyasa düşüşünü tetiklemeyeceğini belirten araştırmacılar, ETH 2.0 ile ilgili sert bir gelişmenin ise her şeyi değiştirebileceğini vurgulamakta.

ETH Yatırımcıları 1 Aralık tarihini bekliyor

Bu sert gelişme herhangi bir test ağında sorun bulunması, Ethereum 2.0’ye geçiş öncesinde gereken staking oranına ulaşılamaması ve ağa geçişin bir değil birden fazla ertelenmesi olabilir. Yine de uzmanlar 1 Aralık tarihi itibariyle Ethereum 2.0’ye geçişin başlayacağı görüşünde ve bu da borsalardaki ETH rezervlerinin dibi görmesinin en mantıklı sebebi gibi gözüküyor.

Ethereum fiyatının bu olumlu gelişme karşısında 500 dolar fiyatının üstüne çıkması ise kesinlikle birçok şeyi değiştirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar