X


Ethereum (ETH) İçin Kötü Haber Yakın: Uzmanı Uyardı

Ethereum 2.0 için umutlar suya mı düştü?
17:22
11 Kasım 2020

Ethereum (ETH) ağı bugün oldukça korkutucu bir olay yaşadı ve kripto para borsalarının birçoğunun da kullandığı Ethereum API’si Infura çöktü. Infura’nın habersizce yapılan bir hard fork sonrasında çökmesi, birçok kripto para borsasının Ethereum ağı tabanlı işlemleri askıya almasına yol açtı ve sektörde “Ethereum’un çöktüğüne dair” bir iddia dolaşmaya başladı.

Infura’nın çökmesi Ethereum ağının çöktüğü anlamına gelmiyor ve bunun Amazon Web Services benzeri bir üçüncü parti olduğu söylenebilir. Ancak tanınan bir kripto para analisti bu olayı ve habersizce yapılan hard fork’u öne sürerek Ethereum yatırımcılarının yakında kötü bir haber ile karşı karşıya kalabileceklerinin altını çizdi.

Ethereum 2.0 Gecikecek

Raoul Pal’ın Ethereum 2.0 hakkında sorduğu soruya yanıt veren Whale Panda, Ethereum’un şu an birçok soruna sahip olduğunu ve ağı bile zar zor ayakta tuttuklarını vurguladı. Whale Panda açıklamasının devamında da 1 Aralık tarihine çok az bir süre kalmasına rağmen hala %10 stake seviyesine yeni yeni ulaşıldığının altını çizdi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ethereum 2.0’ye yeterli stake oranına ulaşılırsa 1 Aralık tarihinde geçiş yapılacağı açıklandı. Ancak Vitalik Buterin’in 3.200 ETH oranında yaptığı stakinge rağmen yatırımcıların bunu devam ettirmedikleri ve 1 Aralık tarihine az bir süre kalsa da hedefin çok gerisinde olduğu görülüyor.

Whale Panda, önümüzdeki 2 haftalık sürede %90’lık stake limitinin doldurulması ve milyonlarca dolarlık ETH yatırılması gerektiğine dikkat çekerek aksi taktirde Phase 0’a geçişin daha da gecikeceğini belirtti. ETH fiyatı bu duyurunun yapılması ile yükselişe geçse de fonların 2 yıl kilitli kalması gibi şartlar yatırımcıların ETH yatırmasının önüne geçiyor gibi gözüküyor.

eth

Vitalik Buterin ise bu düşük katılım sonrasında açıklama yaparak ağ onaylayıcılarına olumsuz bir durumda verilecek olan olası cezada indirime gidildiğini ve yıllık getiri oranının da arttırıldığını belirtti.

Bunun, Ethereum 2.0’ye katılımı artırması bekleniyor.  Yine de 1 Aralık tarihinin Ethereum 2.0’ye geçiş için yeterli olmayacağı ve bunun devamında sert fiyat düşüşü yaşanacağı tahmin edilmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Suha
    7 ay önce

    Sistemi çöktüyse neden hala işlem yapılabiliyor. Bu algoritmaların hala çalıştığını gösteriyor. Ayrıca btc den pozitif ayrışmış boğa piyasasının habercisi gibi. Eth 2 belki de hiç de sanıldığı gibi gecikmeyecek şuan uluslararası piyasalardaki altın fiyatlanmasındaki benzer korku durumu oluşturuluyor olabilir.

    7