X


Ethereum (ETH) Girişi Neredeyse Durdu: Borsalara Neden ETH Aktarılmıyor?

Borsalara aktarılan ETH miktarında %44 düşüş!
20:55
3 Mayıs 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), mayıs ayına rekorla başladı. ETH fiyatı uzun süredir beklenen 3.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve yatırımcılar bunun daha büyük rekorlar öncesi bir alıştırma olduğunu düşünüyor.

Ethereum Rekor Kırarkeni Borsalar Zor Anlar Yaşadı

Kripto para borsalarına aktarılan ETH miktarına bakıldığında ise yatırımcılar hiç olmadıkları kadar haklı olabilir. Çin içerisindeki kripto para piyasasına hakim olan ünlü araştırmacı ve gazeteci Colin Wu, konu hakkında paylaştığı açıklamada ETH fiyatının rekoru ile önemli bir düşüş geldiğini de ortaya koydu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Wu tarafından paylaşılan verilere göre ETH fiyatının 3.000 dolar üzerine çıktığı anlarda kripto para borsalarına gönderilen ETH miktarı ise 24 saatlik grafikte %44,2 geriledi. Çin’in en büyük kripto para borsalarından Huobi de Ethereum ticari hacminin 1 milyar doların üzerine çıkması ile aslında rekor kırdı.

Ethereum, 3.200 Dolar Üzerine Çıktı

Ethereum fiyatı nisan ayında üst üste birçok rekor kırdı ve 1 mayıs tarihi itibarıyla %15 yükseliş elde ederek aslında 3.000 doların geldiğinin sinyalini verdi. 7 ay üst üste yeşil kapanış yapan. ETH’nin daha önce bunu yaptığında da tüm zamanların rekorunu kırdığı ve fiyatın keşif aşamasına geçtiği görülmüştü. ETH fiyatı 1 mayıs tarihinde 2.900 dolara ulaştıktan sonra ise bugün 3.200 dolara kadar yükseldi.

Glassnode verilerine işaret eden analist Colin Wu ise borsalara aktarılan ETH miktarında inanılmaz bir azalma olduğunu ortaya koydu. Bir anda %44 oranında yaşanan bu düşüş aslında büyük bir tehlike olarak görülmekte. Tabii ki söz konusu tehlike borsalar ve henüz ETH’si bulunmayan yatırımcılar için geçerli.

Borsalara ETH Göndermek Artık Tercih Edilmiyor

Kullanıcılar artık direkt olarak MetaMask gibi cüzdanlarda veya DeFi protokollerinde ETH saklamayı tercih ediyor. Borsalarda ETH tutmak yerine bunları DeFi protokollerine aktararak çeşitli avantajlar elde etmek, birçok yatırımcı için hiç olmadığı kadar kazançlı bir durum.

Kripto para borsaları ise bu nedenle ciddi bir hacim ve ETH likidite kaybı yaşamak üzere. Likidite sorunu yaşandığında ise genellikle fiyatın sert hareketler yaşayabileceği biliniyor. Bu nedenle ETH yatırımcılarını önümüzdeki günlerde sert hareketlerin beklediği söylenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar