X


Sıra eBay’de: CEO Kripto Paralar ve NFT’ler İle İlgili Sinyal Verdi

Elde edilen son bilgilere göre online alışveriş devi eBay kripto para ödemelerini kabul edebilir ve NFT satışlarını kolaylaştırabilir.
18:46
3 Mayıs 2021

E-ticaret devi eBay’in CEO’su Jamie Iannone Pazartesi günü CNBC’ye verdiği demeçte, kripto para birimlerini yeni bir ödeme seçeneği olarak eklemeyi düşündüklerini dile getirdi. Ayrıca Iannon’un açıklamalarına göre şirket, platformda NFT satışlarını kolaylaştırmayı da düşünüyor.

eBay’den Kriptolar Adına Önemli Açıklamalar

Aslında eBay’in kripto para birimlerini bir ödeme aracı olarak kabul edeceği söylentileri ilk olarak 2019’un Mayıs ayında ortaya atılmıştı. Ancak bu dedikodu şirketin sözcüsü tarafından hızla yalanlanmıştı. O dönemde yapılan açıklamalarda sözcü, “Kripto para, eBay platformunda bir ödeme şekli olarak kabul edilmez ve ödeme stratejimizin bir parçası değildir.” sözlerini kullanmıştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Öte yandan daha da eskiye gidecek olursak 2013 yılında da eBay bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i (BTC) kabul etme planlarını açıklamış ama sonrasında bu planların rafa kaldırıldığını paylaşmıştı.

Tüm bu gelişmeler bakıldığında yapılan yorumlara göre artık kripto para birimleri eBay için görmezden gelinemeyecek bir hal almış olabilir. ancak yine de bu noktada eBay’in kripto para birimlerini bir ödeme yöntemi olarak kabul etmek yönünde kesin adım atılmadığını belirtmek gerekiyor.

PayPal, eBay ve Kriptolar

eBay’in eski bir yan kuruluşu olan PayPal ise eBay’den daha önce davranıp geçtiğimiz yıl Amerika’daki müşterilerinin kripto para alım satım işlemlerini platform üzerinden yapmalarına olanak tanımıştı.

Tüm bunlara bakıldığında artık ödeme ve online alışveriş kurumlarının kripto paralara kayıtsız kalamadığını ve her geçen gün başka bir kurumun kripto para birimleri adına adımlar attığını ifade edebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar