X


Dogecoin’de Yeni Rekor Geldi: DOGE Fiyatı Neden Yükseldi?

Dogecoin fiyatı yeni bir rekor seviye belirledi. Son 24 saat içinde yüzde 10’un üzerinde artan Dogecoin, son 1 haftada %57’den fazla artış yaşadı.
07:16
4 Mayıs 2021

Dogecoin (DOGE) 2021 yılının en çok artış yaşayan kripto para birimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. 2021 Ocak ayında 0,0075 dolar bandında işlem gören Dogecoin yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,4208 dolardan işlem görüyor. DOGE’nin rekor seviyesi ise her yeni gelişmeyle ile bir adım öteye taşınıyor.

Dogecoin’in Yeni Rekoru

Dogecoin, bir miktar geri çekilmeden önce 0,4519 dolar ile yeni bir rekor seviye belirledi. Yaşanan artış ile son 24 saat içinde %10’un üzerinde yükselen Dogecoin, 1 hafta içinde de %57’den fazla artış yaşamış oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Dogecoin’in piyasa değeri de fiyatla birlikte artış yaşadı. Elde edilen verilere göre Dogecoin şu anda 54,1 milyar dolarlık piyasa değeri ile beşinci en büyük kripto para konumunda yer alıyor. Dogecoin’in hemen üzerinde 65,6 milyar dolarlık piyasa değeri ile Ripple (XRP) ve hemen altında 52,1 milyar dolarlık piyasa değeri ile Tether (USDT) bulunuyor.

Dogecoin Neden Yükseldi?

Dogecoin’in yükselişinin arkasında eToro var gibi görünüyor. Online e-ticaret platformu eToro yaptığı son açıklama ile DOGE’yi 20 milyon kayıtlı kullanıcısına sunacağını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre firma, Dogecoin’i kullanıcılarına sunmadığı için çeşitli şikayetler alıyordu ve bu sebeple eToro DOGE’yi platformuna ekleme kararı aldı.

Kullanıcılara gönderdiği bir e-postada eToro, Dogecoin’in eklenmesini, kripto para hizmetlerinin büyümesi olarak nitelendirdi. Ayrıca firmanın açıklamalarına göre Dogecoin sağlam teknik temellere dayanan bir kripto para ve Bitcoin gibi proof-of-work algoritmasını kullanıyor.

Ancak bu noktada Bitcoin ve Dogecoin arasında ciddi bazı temel farklar olduğunu belirtmek gerekiyor. Örneğin; Bitcoin deflasyonist bir varlıkken DOGE enflasyonist bir varlık olarak karşımıza çıkıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar