X


Ethereum (ETH) Direnci Kırdı ve Uçuşa Geçti: Nerede Duracak?

22:11
22 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Bitstamp kripto para borsasında 567 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Ethereum Fiyatı 567 Doları Gördü

Ethereum fiyatının yükselişinin yanı sıra Ethereum 2.0 için stake edilen ETH miktarında da inanılmaz bir artış oldu. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla toplamda %51,62 oranında ETH yatırıldığı görülüyor. Bu miktar sabah saatlerinde %48 seviyelerindeydi ve o saatlerden bu yana binlerce ETH’nin sisteme yatırıldığı söylenebilir.

Toplamda sadece 7.926 ağ onaylayıcısına daha ihtiyaç var ve yolun yarısı geçildi. Ethereum 2.0 lansmanı için verilen tarih 1 Aralık olarak biliniyor ve günler azaldıkça günlük olarak yatırılan ETH miktarı inanılmaz bir şekilde hızlanıyor. Geçtiğimiz günlerde tek bir balinanın bile 30.000 ETH yatırması durumu net bir şekilde özetlemekte.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum 2.0 Her Şeyi Değiştirecek

Ethereum 2.0’ye geçilmesi ile birlikte Ethereum ağının en büyük sorunu olan ölçeklenebilirliğin çözüleceği biliniyor. Ethereum ağında kullanılacak olan sharding teknolojisi, saniyede yapılacak işlem sayısını 100.000’e kadar çıkartabilecek. Bu da DeFi patlamasında işlem ücretlerinde de patlama yaşanmasını engelleyecek ve ağ hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde büyüyebilecek.

Ethereum ağının bu şekilde büyüme kapasitesine ulaşması ise, daha önceki rallilerde önünü kesen engellerden kurtulması anlamına geliyor. Eğer Ethereum 2.0’ye 1 Aralık tarihi itibariyle geçilebilirse bunun sadece teknolojik açıdan değil, yatırımcıların FOMO’ya kapılmaları açısından da büyük bir yankı uyandıracağı tahmin ediliyor. Yine de yatırımcıların her duruma karşı hazırlıklı olmaları ve sert düşüşlere karşı stop emir girmeyi unutmamaları büyük önem taşıyor.

ETH’de Düşüşlere de Hazırlıklı Olmak Gerekiyor

ETH fiyatı 2017 yılında görülen 1.400 dolar noktasından, 2018 yılının sonlarına doğru 80 dolara kadar gerilemiş ve değerinin neredeyse hepsini kaybetmişti. Bu da fiyatlar ne kadar yükselirse yükselsin, her zaman bir durma noktası olduğunu gösteriyor. Ancak mevcut ralli ile 2017 yılındaki ralli arasında çok büyük farklar olduğu biliniyor ve analistler bu seferki düşüşün eskisi gibi olmayacağında iddialı.

Bitcoin’e olan ilginin tam olarak 2017 boğasının üç katı olması da gerçekten bu sefer birçok şeyin farklı olduğunu gösteriyor. Bitcoin ise böyle bir durumda gerçek bir ralliye önderlik etmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar