X


Bitcoin (BTC) Konusunda Hatasını Kabul Eden Dev Bankadan Yeni Tahmin

Bitcoin fiyatı için yeni hedef: 140.000 dolar
21:25
22 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kesinlikle 2020 yılına damga vurdu ve hala da yükselmeye devam ediyor. Bitcoin’in kısa sürede 10.000 dolardan 18.700 dolara kadar yükselmesi, sadece kripto para yatırımcılarının değil aynı zamanda geleneksel finans sektöründeki yatırımcıların da ilgisini çekti.

JPMorgan, Bitcoin Konusunda Geri Adım Attı

Daha önce Bitcoin hakkında olumsuz açıklamalarda bulunan ABD’nin en büyük bankalarından birisi ise şimdi bunu düzeltmek istiyor. JPMorgan, Bitcoin’in boğa koşusu hakkında yanıldığını kabul ederek, fiyat tahminini düzeltti ve çıtayı çok üst seviyelere yükseltti. JPMorgan daha önce yayınladığı analizinde Bitcoin fiyatının bu boğa sezonunda 19.000 dolara kadar yükselip düşüşe geçeceğini vurgulamıştı.

btcAncak şimdi kurumsal yatırımcıların sektöre akın etmesi JPMorgan uzmanlarının da tahminlerinde değişikliğe gitmelerine yol açtı. Bitcoin’in aşırı alım noktasına geldiğini belirten analistler, CME Bitcoin vadelilerindeki açık pozisyonlara, Grayscale Bitcoin Trust üzerinde toplanan fonlara ve PayPal gibi dev firmaların entegrasyonuna bakılarak fiyatın daha da yüksek seviyelere çıkacağını vurgulamakta.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin Fiyatı 140.000 Doları Görebilir

JPMorgan uzmanları, altın ve Bitcoin arasındaki korelasyon ile toplam değer farkına bakarak, Bitcoin fiyatının 140.000 dolar seviyesine kadar çıkabileceğini vurgulamakta. Lider kripto para birimi daha önce 2017 yılının Aralık ayında 19.783 dolara kadar çıksa da 140.000 dolar kesinlikle uçuk bir hedef gibi gözüküyor.

Peki Bitcoin gerçekten de 140.000 dolar seviyesine kadar çıkabilir mi? Aslında son dönemdeki gelişmeler bunun uzun vadede mümkün olduğuna işaret ediyor. PayPal, BTC işlemlerini desteklemesinden beri BTC’nin toplam sirkülasyon miktarının %7’sini resmen ele geçirdi. Bu da tahmin edileceği gibi diğer yatırımcılar için daha az BTC anlamına geliyor.

Bu Fiyat Daha Başlangıç

Buna ek olarak sadece Grayscale ile Square’in Bitcoin alımları günlük kazılan BTC miktarının tamamına denk geliyor. Yani satın alınabilecek BTC miktarı devamlı olarak düşüyor ve madencilerle yatırımcılar ellerindeki BTC’leri satmamak için direniyorlar. Arz talep dengesizliğinin ise eninde sonunda rekor bir yükseliş getireceği biliniyor.

Mevcut 18.500 dolar fiyatı birçok yatırımcıya zaten yüksek gelse de arz ve talep dengesizliği başlayıp arz kıtlığı yaşanınca yeni rekorların kırılması içten bile olmayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar