Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) Karşısında Güç Topluyor!

Elde edilen son bilgilere göre Ethereum (ETH), lider kripto para birimi Bitcoin karşısında güç topluyor ve ralliye hazırlanıyor. 
17:00
25 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Elde edilen son bilgilere göre Ethereum (ETH), 3 Eylül’den bu yana Bitcoin (BTC) karşısında düşüş gösteriyor.

Ethereum ve Bitcoin

Ethereum, Eylül ayında 0.07955 BTC ile zirveye ulaştıktan sonra Bitcoin karşısında neredeyse %25 düşüş yaşadı. Ancak görünüşe göre bu düşüş trendi hafta sonu tersine döndü ve böylece uzun vadeli bir toparlanma beklentisi oluştu. Yine de Pazar günü yeniden bir satış baskısının oluşması trend çizgilerinin yeniden test edilmesine sebep oldu.

Bunların yanında analistlerin açıklamalarına göre Ethereum, Bitcoin karşısında bir ralli hazırlığında olabilir. Elde edilen teknik verilerin bir boğa sinyali verdiğini ifade eden analistler, ETH’nin BTC karşısında güç kazanacağını dile getiriyor.

Bunlara ek olarak analistlere göre Ethereum’un 4.000 dolarlık desteği elinde tutması da BTC karşısında güç topladığı şeklinde yorumlanıyor.

Ethereum’da Fiyat Hedefleri

Bu noktada aslında Ethereum fiyat hedeflerine ulaşılabilmesi için Bitcoin fiyatının da önemli seviyeler üzerinde kalmasının gerekli olduğu düşünülüyor. BTC’nin özellikle 60.000 dolar üzerinde kalması hem Ethereum hem de altcoin fiyatlarında ralli yaşanma olasılığını artırıyor.

Buna ek olarak analistler ETH’nin yıl bitmeden 5.000 dolarlık direnci kırmasını bekliyor. 5.000 dolar üzerinde ise bazı isimleri ETH’nin yıl bitmeden 10.000 dolar gibi yüksek seviyeler ulaşma ihtimali olduğunu da düşünüyor. Ancak 10.000 dolar öncesinde 5.000 ve 6.500 dolarlık seviyeler güçlü dirençler olarak işlem göreceğim ifade ediliyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar