X


Ethereum (ETH) 2021 Fiyat Tahmini

Ethereum’un 2021 yılında sergileyeceği performans birçok yatırımcı tarafından takip ediliyor.
13:37
26 Kasım 2020

Son zamanlarda kripto para birimi fiyatları oldukça farklı hareketler sergiliyor. Bundan birkaç gün önce 2020 yılının rekorları kırılırken bugün düşüşler yaşanıyor. Ayrıca yaşanan düşüşler küçük geri çekilmeler değil ciddi düzeltmeler olduğunu belirtmekte de fayda var.

Kripto para birimleri içinde Bitcoin’den sonra bu yıl en çok piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci coin olan Ethereum’un (ETH) dikkat çektiğini ifade edebiliriz. Ethereum’un hem bu yıl sonuna kadarki performansı hem de 2021 yılında sergileyeceği performans birçok yatırımcı tarafından takip ediliyor.

Ethereum Artar Mı 2021?

Ethereum 2020 yılının bir bölümünde lider kripto para birimi Bitcoin’den (BTC) bile daha iyi performans sergiledi. Ancak BTC son haftalardaki performans ile birlikte yeniden ETH’dan daha iyi performans sergilemeye başladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunların yanı sıra 2020 yılında Ethereum 2.0 ile ilgili gelişmeler de ETH fiyatını etkileyen etmenler arasında yer aldı. Özellikle 1 Aralık’ta başlaması beklenen Ethereum 2.0’ın ilk aşamasının 2021 yılında fiyata da yansıması bekleniyor. Bununla birlikte ETH 2.0’ın gerçekleşebilmesi için yatırımcıların ETH stake etmesi gerekiyordu ve bu da muhtemelen bir süre satış baskısının önüne geçecek ve çok büyük düşüşlerin olmasını engelleyecek. Ancak yine de piyasada bir çöküş yaşanması halinde ETH’un da bundan kaçamayacağını belirtmek gerekiyor.

Öte yandan şu anda tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi 2021 yılı için Ethereum ile ilgili de çok net beklentiler bulunmuyor. Aslında analistler günümüzde yaşanan geri çekilmenin bir düzeltme olduğunu ve ileride yaşanacak büyük bir ralli öncesinde gerekli olduğunu ifade ediyor. Ancak yatırımcılar bu durumdan henüz emin değil gibi görünüyor ve mevcut düşüşlerin gerçekten bir düzeltme mi yoksa bir ayı piyasası başlangıcı mı olduğu bilinmiyor.

 

Ethereum Yükselir Mi 2021?

Ethereum’un 2021 yılında yükselip yükselmeyeceğini muhtemelen hem Bitcoin’in fiyat hareketleri hem de Ethereum’un yıl sonu performansı belirleyecek.

Ethereum’un Bitcoin fiyatı ile birlikte hareket ettiği ve yükseliş dönemlerinin de düşüş dönemleri gibi ardı ardına gerçekleştiği bir sır değil. Yani Bitcoin düşüşünün hemen arkasından Ethereum’da da düşüş görülüyor ve benzer durum artış zamanları için de geçerli gibi görünüyor.

Buna ek olarak 2020 yılının nasıl kapanacağı ve Aralık ayının nasıl geçeceği de 2021 yılı ile ilgili Ethereum fiyatı hakkında ipucu verebilir. Genel olarak nasıl aylık kapanışlar bir sonraki ay ile ilgili haftalık kapanışlar bir sonraki hafta ile ilgili ipucu veriyorsa yıllık kapanış da en azından bir sonraki yılın ilk çeyreği ile ilgili ipucu verebilir.

Öte yandan Ethereum yatırımcıları ETH 2.0 sebebiyle 2021 yılının oldukça parlak geçeceğine inanıyor. Çünkü ETH 2.0 çok uzun zamandır beklenen bir gelişmeydi ve birçok erteleme geçirdi. Dolayısıyla hem Ethereum yatırımcıları hem de ETH ile ilgilenen kişiler gelişmenin nasıl ilerleyeceğini merak ediyor.

Ethereum Düşer Mi 2021

Eğer Bitcoin düşerse Ethereum’un da kaçınılmaz olarak 2021 yılında düşmesi bekleniyor. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi şu an için net bir piyasa öngörüsü bulunmuyor. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin düşüşe geçmesi, ETH 2.0 güncellemesinde aksaklıklar çıkması ya da DeFi token’larının büyük düşüşler yaşaması gibi sebepler 2021 yılında Ethereum’u dibe çekebilir.

Ama bunların tam tersi gelişmeler yani Bitcoin’in yeni rekor seviyeleri görmesi, ETH 2.0’ın başarılı bir şekilde ilerlemesi ve DeFi token’larının büyük başarılara imza atması da ETH fiyatını arttırabilir.

Dolayısıyla şu an için Ethereum fiyatı ile ilgili net bir fiyat tahmini bulunmuyor. Konuyla ilgili olarak önümüzdeki haftalarda daha net bilgiler ortaya çıkabileceği düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar