X

PayPal Yeniden Kripto Para Yasağına mı Başladı?

PayPal'ın kripto para yasağı mı başladı?
13:14
26 Kasım 2020

Dünyanın en büyük ödeme firmalarından birisi olan PayPal, kripto para hizmeti vermeye başlamasından kısa bir süre sonra şimdi de kripto para yasağı getirdiği iddiaları ile gündemde. PayPal geçtiğimiz ay Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Bitcoin Cash alım satım, gönderme ve depolama hizmetlerini kullanıcılara sunmuştu.

PayPal, Kripto Para İşlemi Nedeniyle Hesap Kapattı

Ancak şimdi PayPal’ın bir hesaba altı ay boyunca kripto para alım satım yasağı getirdiği ortaya çıktı. Şirket, ilgili kullanıcının hesabını “günlük kripto para alım satımı ile ilgili riskler” nedeniyle yasakladığını duyurdu. Kullanıcı tarafından Reddit üzerinde yayınlanan gönderide, ödeme şirketinin 6 aylık yasak sonrasında şimdi ise kalıcı olarak hesabını banladığı belirtilmekte.

PayPal’ın teknik sistemi bu kullanıcının etkinliğini “eşya SATIŞLARI” olarak nitelendirmiş. Kullanıcı ise sadece sık sık kripto para alıp sattığını belirtiyor. PayPal üzerindeki gönderide ise kripto paraların nasıl alınıp satılabileceği hakkında detaylı bilgiler bulunuyor. PayPal bizzat kripto para alım satım işlemlerini açsa da bu kullanıcının başına gelenler oldukça korkutucu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Reddit Kullanıcıları Şikayetçi

Tin isimli Reddit kullanıcısı, bunun tamamen yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını ve PayPal kripto para alım satım hizmetini açsa da müşteri temsilcisi ile teknik hizmetlerin bunu bilmediğini vurguladı. Alta gelen yorumlardan bazılarında ise PayPal’ın birkaç kullanıcıya daha bunu yaptığı belirtiliyor.

paypal kripto para

Kripto para işlemlerinde ilk olarak 180 gün yasak getiren PayPal, daha sonra ise bu hesapları tamamen kapatıyor. Kullanıcılar işlem detayında bunun açık açık kripto para alım veya satımı olduğunu belirtse de PayPal’ın hesabı kapattığı görülmekte. CoolDoc isimli bir kullanıcı da bunun başına geldiğini belirterek, 462 dolar bakiyesine PayPal tarafından el konulduğunu ve hesabının kapatıldığını vurguladı.

Çalışanların Kripto Para Hizmetinden Haberi Yok

PayPal destek hattını arayan kullanıcı, ödeme devinin kripto para desteğinin üzerinden aylar geçmesine rağmen desteğin hala bu olaydan bihaber olduğunu belirtti. PayPal resmi olarak kripto para işlemlerini başlatmış olsa da şirket için karışıklıklar böyle durumlara sebep olabiliyor. PayPal’ın genel olarak kripto para işlemlerini yasaklaması ise şu an için söz konusu değil.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar