reklamı kapat

Ethereum Ağında Şüpheli Durum: 2,5 Milyon Dolarlık İşlem Ücreti!

Ethereum ağındaki 2,5 milyon dolarlık hata yine tekrarlandı.
21:44
11 Haziran 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum ağında son günlerde oldukça şüpheli iki işlem yaşandı. Gizemli bir yatırımcı kısa süre önce sadece 133 dolarlık bir ETH transferi yapmak için 2,5 milyon dolara yakın ETH işlem ücreti ödemesi yaptı.

Söz konusu işlemin olduğu bloğu bulan ve kazan madencilik havuzu ise bu konuda yardımcı olacaklarını ve işlem onaylansa bile kişinin kendilerine ulaşması durumunda bu ücreti iade edeceklerini belirtti. Talihsiz yatırımcının madencilik şirketine ulaşıp ulaşmadığı bilinmezken ve bununla ilgili teoriler yayılırken bir benzer işlem daha yapıldı.

Ethereum Ağında 5 Milyon Dolarlık “Hata”

Aynı adresten  350 Ethereum göndermek için yine 10.668 ETH’lik yani yaklaşık 2,5 milyon dolarlık bir işlem ücreti harcaması yapıldı. Bu da hesabın sadece birkaç gün içerisinde işlem ücretlerine 5 milyon dolarlık ETH ödediğini gösteriyor. Uzmanlar ise bunun sanıldığı kadar tesadüfi bir durum olmayabileceğini ve olayın şüphe uyandırdığını düşünüyorlar.

Bir teoriye göre işlemi yapan kişi, kara para aklamak için bu adımı atmış olabilir. Ancak bu durumda söz konusu bloğun hangi madencilik havuzu tarafından bulunacağı bilinmediği için böyle bir riski kimsenin almak istemeyeceği tahmin ediliyor. Yine de iki gün içerisinde üst üste aynı hatanın yapılması şüpheleri arttırdı.

Belki de 5 milyon dolarlık hata yapan ETH yatırımcısı, sanıldığı kadar masum olmayabilir. 2,5 milyon dolar değerinde Ethereum işlem ücretine sahip ikinci bloğu hangi havuzun kazdığı ise henüz açıklanmadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.