X


Bitcoin 10.000 Dolarda Yine Reddedildi, Şimdi Ne Olacak?

Bitcoin 10.000 dolarlık sınırda yeniden reddedildi ve analistler orta vadeli beklentilerin çok karışık olduğunu düşünüyor. 
09:02
11 Haziran 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün 10.000 dolarlık sınıra dayandı ve sonrasında karşılaştığı reddetme ile 9.850 dolar seviyelerine kadar geriledi. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise BTC yaklaşık olarak 9.892 dolardan işlem görüyordu.

Bu hamle ile BTC yeniden konsolidasyon bandına dönmüş oldu ve analistlere göre orta vadedeki fiyat beklentileri hala belirsizliğini koruyor. Bununla birlikte yapılan açıklamalara göre son volatil hamle, aşırı kaldıraçlı pozisyonları temizlemek için düzenlenmiş bir dizi “Darth Maul” mumunun en sonuncusu oldu.

Bunun yanında analistlerin açıklamalarına göre BTC’nin bir sonraki hamlesinin hangi yöne olduğunu belirlemek için lider kripto para biriminin birkaç önemli harekete nasıl cevap vereceğinin izlenmesi gerekiyor.

Satış Baskısı

Grafiklere göre, şu an için ana direnç seviyesi olarak görülen 10.500 dolar ve BTC’nin mevcut fiyatı arasındaki satış baskısının çok güçlü olduğunu ve altı ay içinde üç kez aşılamadığını görüyoruz.

Piyasanın önemli analistlerinden “Pentoshi”ye göre, 9.820 dolarlık sınır Bitcoin için son 43 günde oluşan ve bir işlem aralığının üst sınırını işaret eden seviye olarak karşımıza çıkıyor. Analist konuyla ilgili açıklamalarında, “BTC, 9.820 doların üzerinde 43 gündür kabul görmeye çalışıyor. Her şeyden önce MA’lar 1W ve 1D seviyelerinde. Mart ayının en düşüğünden bu yana yükselişte.” ifadelerini kullanıyor.

Öte yandan Pentoshi, Bitcoin’in 10.500 dolarlık direnci kırması durumunda fiyatın 2019’un en yüksek seviyesi olan 13.800 dolara kadar ulaşacağını da ifade ediyor.

Teknik Göstergeler

Öte yandan analistlerin açıklamalarına göre Bitcoin Gann Fan göstergesine göre bir toparlanmanın zirvesinde olabilir ve bu da önümüzdeki günlerde bir boğa koşusunu başlatabilir.  Öte yandan geleneksel piyasalardaki düşüşlerin Bitcoin fiyatı üzerinde etkili olacağını düşünen analistler de var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar