reklamı kapat

Ethereum Yatırımcısı 2,5 Milyon Dolarlık Bir Hata Yaptı

Gizemli bir Ethereum yatırımcısı 2,5 milyon dolarlık işlem ücreti ödedi.
19:12
10 Haziran 2020

Bir Ethereum yatırımcısı bugün çok ilginç bir işleme imza atarak 133 dolar değerinde Ethereum transferi yapmak için tamı tamına 2,5 milyon dolarlık işlem ücreti ödedi. Aslında işlem tam olarak gerçekleşmedi ve ilgili işlemi içeren blok, Ethereum madencilik havuzu SparkPool tarafından kazıldı.

2,5 Milyon Dolarlık Ethereum İşlem Ücreti Alınacak Mı?

SparkPool bu işlem ücretini almak yerine, konu hakkında yaptığı açıklamada söz konusu kişinin firma ile iletişime geçmesi durumunda işlem ücreti almayabileceklerini ve bunu iade etme opsiyonlarının olduğunu belirtti. SparkPool yöneticisi Shelton Qiu, konu hakkında yaptığı açıklamada göndericinin kendilerine ulaşmasını beklediklerini belirtti.

D5 platformunun kurucusu Alex Svanevik ise yüksek işlem ücretine sahip transferlerin genellikle Bithumb kripto para borsası ile ilişkili olduğunu belirtti. Svanevik, bunun ya Bithumb ekibinin kendisine ya da Bithumb kullanıcılardan birisine ait olabileceğini belirtse de Bithumb konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Emin Gün Sirer ise Twitter üzerinden yaptığı açıklamada işlemi yapan kişinin “işlem değeri” ile “işlem ücreti” kısımlarını karıştırmış olabileceğini ve yanlışlıkla böyle bir işleme onay vermiş olabileceğini belirtti. SparkPool madencilik havuzu ise böyle bir durumla ilk defa karşılaşmıyor. Geçen sene 2100 ETH değerinde bir işlem ücreti de (o tarihteki değeri ile 300.000 dolar) dondurulmuştu.

Ethereum madencilerinin işlem ücreti kazancı son günlerde artış yaşasa da 2,5 milyon dolarlık bir işlem ücreti hiçbir zaman gerçekleşmeyecek bir durum olarak ifade edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.