reklamı kapat

Ethereum Ağında Ödenen Rekor İşlem Ücretlerine Bir Yenisi Eklendi

Üçüncü bir şüpheli Ethereum işlem ücreti ödendi.
17:33
12 Haziran 2020

Ethereum ağında daha önce yapılan iki işlem için ödenen 5,2 milyon doların etkisi tam olarak bitmemişken, şimdi de üçüncü bir işlem ortaya çıktı ve yatırımcılar tam olarak neler olup bittiğini anlamaya çalışıyor. Üçüncü işlemde toplamda 2.310 Ethereum değerinde yani yaklaşık 540.000 dolarlık ücret ödendi.

24 saatten kısa sürede gerçekleşen 2 işlemde 5,2 milyon dolarlık komisyon ödenmesi zaten yeterince şüphe uyandırmıştı ve yapılan yeni işlem ile beraber bunların arkasında bir iş olabileceği fikri güç kazandı. Uzmanlar şimdi de bu işlem ücretlerinin arkasında bir kişiden fazlasının olacağını düşünmekteler.

Şüpheli Ethereum İşlemlerinin Sebebi Ne?

Ortak kanı ve teori ise bu işlem ücretlerinin kara para aklamak için yapıldığı yönünde. Buna rağmen işlemi yapan kişilerin söz konusu bloğun hangi madencilik firması tarafından kazılacağını bilmemesi, bu teoriyi çürütmeye yetebilir. Üçüncü işlemin ise diğer ikisine kıyasla biraz daha farklı olduğu görülüyor.

İlk 2 işlemde nispeten çok düşük miktarlarda Ether göndermek için rekor değerde işlem ücreti ödenirken, üçüncü işlemde 3.200 ETH gönderildi ve işlem ücretinden fazla değer transferi yapılmış oldu.

Kripto para sektörünün tanınan isimlerinden olan Dovey Wan ise bunun aslında bir saldırı ve bir borsa veya balina cüzdanının ele geçirilmiş olabileceğini vurguladı. Bu da yapılan şüpheli Ethereum işlemlerini açıklamaya yetebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.