reklamı kapat

Ethereum 2.0 İçin Gelişmeler Sürüyor: Onyx Test Ağı Piyasaya Sürüldü

Ethereum 2.0 ana ağı öncesi en önemli test ağı olan Onxy piyasaya sürüldü.
20:32
10 Haziran 2020

Blockchain firması Prysmatic Labs, Ethereum 2.0 blockchain ağı için yeni bir test ağı piyasaya sürdüğünü açıkladı ve gelişmelerin son hız devam ettiğini gösterdi.

Onxy Test Ağı Artık Aktif

10 Haziran tarihinde yapılan bir duyuruya göre Onxy Ethereum 2.0 test ağı geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen Topaz test ağının bir üst kademesi olarak çalışacak. Onyx test ağının ilk Ethereum 2.0 ana ağının piyasaya sürülmesinden önceki son güncelleme olması ise bunun değerini daha çok arttırıyor.

Söz konusu test ağı bunlara ek olarak birden fazla istemci yazılımı dağıtımını da destekleyerek tam olarak test ağlarının belkemiğini oluşturacak. Onyx ağ mesajlaşmalarını artırırken, en güncel Ethereum 2.0 özellikleri ile de uyumlu olacak. Prysmatic Labs tarafından yapılan duyuruda yakında Topaz ağ onaylayıcı düğümlerinin aktif olmayacağı ve Onyx ağındaki Staking’i başlatmak için buraya transfer yapılacağı belirtildi.

Ethereum 2.0 ile beraber ağa gelecek en büyük ve önemli yeniliklerden birisinin Staking olduğu biliniyor. Ethereum ağ düğümü çalıştıran yatırımcılar, ödül karşılığında ağdaki yeni blokları onaylayacak ve işleyecekler. Bu yapı aynı Proof-of-Work (iş ispatı) tabanlı madenciliğe benzese de bunun ağdaki ölçeklenebilirliği arttırdığı biliniyor.

Onyxy test ağının piyasaya sürülmesi ile beraber de ETH 2.0 için son adımlara gelinmiş oldu. ETH 2.0’nin sene sonundan önce piyasaya sürülmesi bekleniyor ve şu an için her şey planlandığı gibi gitmekte. Vitalik Buterin ETH 2.0‘nin potansiyeli hakkında yaptığı konuşmada da bunun ne kadar önemli olduğunu sergilemişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.