reklamı kapat

Vitalik Buterin, Eth 2.0’ın Potansiyeli Hakkında Konuştu

Merakla beklenen ETH 2.0 geliştirmesi adım adım yaklaşıyor.
19:00
26 Mayıs 2020

Yazılım mühendisi ve Ethereum (ETH) geliştiricisi Benjamin Di Francesco, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında, Ethereum yatırımcılarının merakla beklediği ETH 2.0 geliştirmesinin hızının arttığını düşündüğünü belirtti. Ünlü geliştiricinin bu tweet’ine, Vitalik Buterin’in kendisinden yanıt geldi.

ETH 2.0 Geliştirmelerinde Sona Geliniyor

Ethereum kurucu ortağı Buterin, aslında bu hızın daha önceki günlerde yapılan çalışmaya ait olduğunu ve bunların yeni yeni görünür olmaya başladığını belirtti. ETH 2.0 ile ilgili gelişmelerin yıllardır devam ettiğinin altını çizen Vitalik, sadece yeni yeni blog gönderileri veya bunun hakkında yayınların piyasaya sürüldüğünü belirtti.

Geliştirmeler son hız sürerken birden bire test ağlarına başlandığını da belirten Vitalik, açıklamasının devamında ETH 2.0’ın potansiyeline güvendiğini de ifade etti. Ethereum 2.0 ile beraber ağın konsensüs mekanizması PoW’dan direkt olarak PoS’a geçecek ve Staking özelliği gelecek.

Staking’in yanı sıra Ethereum’un ağ kapasitesi sorununun da çözüleceği aktarılan bilgiler arasında yer alıyor. Bütün bunlar bir araya gelince ETH 2.0’ın bu kadar büyük bir beklenti yaratması oldukça mantıklı gözüküyor.

Bütün bu gelişmeler, Ethereum’da çok büyük bir ralliyi tetikleyebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.