Enjin Coin (ENJ) Nedir? Nasıl Çalışır?

Enjin platformu, oyun sektörüne bir yenilik getiriyor...
17:00
12 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Enjin Coin platformu oyun sektöründe radikal bir değişiklik getirmeyi amaçlıyor. Enjin sayesinde herkes Blockchain üzerinde varlıklarını oluşturabiliyor, yönetebiliyor, entegrasyonunu yapabiliyor ve dağıtabiliyor. Yani bu platform oyun sektörüne yenilik getiriyor…

Enjin Coin (ENJ) Nedir?

2009’da kurulmasından bu yana Enjin, Enjin Network adında bir oyun topluluğu platformu piyasaya sürdü ve yaklaşık 20 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı.

2017 yılında 18.9 milyon dolar topladığı bildirilen bir ICO’nun ardından Enjin, kullanıcı merkezli Blokchain ürünleri paketi oluşturdu. Bu sayede kullanıcılar Blockchain varlıkları yaratabilir, yönetebilir, bu varlıklarla işlem yapabilir ve başkalarına sunabilir.

Bunların yanında Enjin ekosistemi, oyuncuları dijital varlıkların mülkiyeti ile güçlendirmeyi amaçlıyor ve oyun endüstrisi işletmelerinin gelirlerini artırmalarını sağlıyor. Ayrıca Enjin’in araçları ve hizmetleri, Blockchain ürünleri oluşturmak, satın almak, saklamak, bu alana katılımak ve para kazanmak isteyen şirketler tarafından da kullanılabiliyor. Bu şirketler token’laştırılmış dijital varlıklardan da faydalanabiliyor.

Öte yandan platformda Crowdfunding Modeli de kullanılabiliyor. Yani oyun varlıkları önceden üretilerek oyunculara ödül olarak sunulabiliyor. Bunun yanında Enjin platformu sayesinde oyun topluluğunuzu da büyütebilirsiniz. Online katılım karşılığında kendi ürettiğiniz ürünleri katılımcılara ödül olarak sunarak topluluğunuzun kısa sürede büyümesini sağlayabilirsiniz.

Bunlarla beraber Enjin’de oyuncular yarattıkları oyun karakterlerini farklı oyunlarda da kullanabiliyor.

Enjin Coin Nasıl Çalışır?

Enjin Coin platformunda bir kripto para cüzdanı bulunuyor. Bu cüzdandan hem platform kullanıcıları hem işletmeler hem de kripto paralarını yalnızca saklamak isteyenler güvenle kullanabiliyor. Enjin’in yaptığı açıklamalara göre herhangi bir reklam olmadan 12 kelimelik bir parola yedeklemesiyle Enjin Wallet oldukça güvenli bir şekilde hizmet veriyor.

Bunun yanında kullanımı kolay olan cüzdan uygulaması birden fazla cüzdan oluşturulmasına da imkan tanıyor.

Enjin ekosistemi, Blockchain varlıklarının değerini doğrudan geri almak için kullanılan Ethereum tabanlı bir kripto para birimi olan Enjin Coin (ENJ) tarafından desteklenmektedir. Yapılan açıklamalara göre şu anda Blockchain bazlı dijital varlıklarla iç içe geçmiş şekilde milyonlarca ENJ bulunuyor.

Enjin Coin (ENJ) Nereden Alınır?

Enjin ekosistemiyle uyumluluğu garanti edilmiş olan ENJ token’ları çok sayıda borsada listeleniyor. Binance ve Bitfinex gibi ünlü kripto para borsalarından ENJ token’a ulaşabilirsiniz…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Erkan
    2 sene önce

    Para transferi bir haftadır beklemede ne iptal oluyor nede hesabıma gelmiyor neden

    41