reklamı kapat

HedgeTrade Coin Nedir?

HedgeTrade Coin profesyonellerle aynı işlemleri yapmak isteyen deneyimsiz yatırımcılar için tasarlanan HedgeTrade platformunun kendi kripto parasıdır.
18:00
12 Ocak 2020

HedgeTrade Coin profesyonellerle aynı işlemleri yapmak isteyen deneyimsiz yatırımcılar için tasarlanan HedgeTrade platformunun kendi kripto parasıdır.

HedgeTrade Nedir?

HedgeTrade kendisini “sosyal yatırım platformu” olarak tanımlıyor. Kullanıcılar platform sayesinde yatırım bilgilerini ve tavsiyelerini diğer kullanıcılar ile paylaşabiliyorlar. HedgeTrade, Blockchain teknolojisini kullanarak sosyal yatırım alanında yenilikler getirmeyi hedefliyor.HedgeTrade’in CEO koltuğunda Dartmouth College’dan BA ve London Business School’dan MBA derecesine sahip olan David Waslen oturuyor. Aynı zamanda kurucu sıfatıyla da şirkette yer alan Waslen’a uygulama geliştirme ve inşaat teknolojisi alanlarında uzman olan Peter Danihel eşlik ediyor.

HEDG Coin Nedir?

HedgeTrade’in yaptığı açıklamalara göre, platform tüm kullanıcıların dünya standartlarında birer yatırımcı olmaları için tasarlandı. HedgeTrade kullanıcıları ister profesyonel yatırımcı olsunlar ister yeni yatırımcı, platformu rahatlıkla kullanabilirler. Bunun yanında platform için özel bir cihaza ihtiyacınız da bulunmuyor. Herhangi bir cihaz üzerinden kolaylıkla HedgeTrade’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bunların yanında platformda gerçek zamanlı veriler ve piyasa bilgileri paylaşılıyor. Dolayısıyla yatırımcılar anlık fiyatlara ve bilgilere ulaşabiliyor. Bu da kripto para piyasasında oldukça önemli olan “zaman kaybı” endişesini engellemiş oluyor.

Öte yandan bilindiği gibi kripto piyasasında bazen tahminler spekülatif olabiliyor. HedgeTrade tahminlerin gerçekleşip gerçekleşmemesine göre kullanıcıları ödüllendiriyor. Dolayısıyla platformda daha kesin tahminlerin paylaşılması sağlanıyor. Bahsi geçen durum Blockchain üzerine kurulmuş akıllı sözleşmeler sayesinde gerçekleştiriliyor.

Ayrıca HedgeTrade tüm bu işlemler gerçekleşirken yüksek güvenlik ve şeffaflık sağladığını da ifade ediyor.

HedgeTrade Coin Yorum

HedgeTrade’de yatırımcılar akıllı sözleşme tabanlı Blueprint’te tahminlerini paylaşır. Kullanıcılar bu tahminlere erişebilmek için ödemeler yapar. Yani kullanıcılar Blueprint üzerindeki tahminlerin detaylarına ulaşabilmek için platformun kendi kripto para birimi olan HEDG token’ları kullanır. Oluşturulan Blockchain tabanlı Blueprint sistemi sayesinde yapılan tahminler doğruysa yatırımcılar ödüllendirilir. Bunun yanında tahminler doğru çıkmazsa kullanıcılara geri ödeme yapılır.

Yapılan açıklamalara göre yatırımcılar yalnızca doğru tahminde bulunduklarında ödül kazanabiliyor. Kullanıcılar ise bu tahminlerin aynısını uygulayarak kar elde edebilirler. Bunun yanında platform, kullanıcıların riskten korunmalarını ve değerli piyasa verilerine erişerek karlılığı en üst düzeye çıkarmalarını sağlıyor.

Bunların yanında yatırımcılar ve kullanıcılar platform üzerinden Bitcoin ile token satın alabilecekleri gibi çeşitli borsalar aracılığıyla da HEDG token’larına ulaşabilirler. Ayrıca yatırımcılar tahminleri aracılığıyla da HEDG token’ları kazanabilir.

Platformda işleyen Blueprint sistemi sayesinde kullanıcılar tahminleriyle ödüller kazandıkları için kaliteli ve güvenilir tahminler yapmaya teşvik edilmiş olurlar.

HEDG Coin Nasıl Alınır?

HedgeTrade borsalarda kullanılan kısa ismiyle HEDG Coin’i Bittrex kripto para borsası üzerinden temin edebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.