X


En Trend 12 Blockchain Oyunu! GameFi ve Oyun Oynayarak Para Kazanmak!

Oyun oynarken NFT kazanabilir veya popüler oyun projelerine yatırım yapabilirsiniz. Peki en popülerleri hangisi?
15:35
26 Eylül 2021

Kripto para piyasaların artık yeni bir dünyaya eviriliyor. GameFi projeleri özellikle NFT odaklı çalışıyor ve hayatımıza yeni yeni giriyor. Üstelik son birkaç ayda yatırımcılarına ciddi kazançlar da getirdi. Oyun oynayarak para kazanabileceğiniz ve her geçen gün kullanıcı sayısı artan blockchain oyunlarına göz atmalısınız. Şimdilik en popüler 12 blockchain oyununu ele alıyoruz.

Alien Worlds (TLM)

Bazılarımız sadece yaptığı ani fiyat hareketleriyle projeyi tanıyor. Binance Launchpool ile desteklenen proje sayesinde Binance kullanıcıları 30 milyon adet TLM kazanmıştı. Stake karşılığında verilen bu ödül projenin daha da duyulmasına katkı sağladı.

Senaryo gayet güzel kurgulanmış görünüyor. Dünyada yaygın hale gelmiş bir salgını ve 2055 yılını işleyen Alien Worlds (TLM) oyuncuları kaşif olarak tanımlıyor. Uzaylı Dünyalar Federasyonu ve buna bağlı 6 gezegen bulunuyor. Alien yapay zekasıyla daha da güçlendirilen hikaye oyunculara eğlenirken TLM kazanma olanağı sunuyor. Oyunda 5 farklı NFT grubu var avatarlar, araziler, araçlar, minyonlar ve silahlar üstelik hepsi hoş görünüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yukarıda silahlara ait örnek birkaç NFT var. Aşağıda da oyun oynadıkça kazandığınız dijital varlıkların geldiği cüzdanı görüyorsunuz.

WAX ağında çalışan Alien Worlds (TLM), aylık bazda 1 milyonu aşan kullanıcı sayısına sahiptir. Oyunlarla alakalı kullanıcı verileri Eylül ayının ilk haftasındaki son güncel rakamlardır.

En Trend Blockchain Oyunları

Kullanıcı sayısı bakımından Alien Worlds birinci ancak yüzbinlerce kullanıcısı olan farklı blockchain oyunları da bulunuyor. Şimdilik bu alanda bilinen proje sayısı yaklaşık 200 yani hepsinden bugün bahsedemeyeceğiz.

CryptoBlades: Binance Smart Chain ağında çalışan projenin 517.000’i aşkın kullanıcısı bulunuyor. Yerel tokenı SKILL ise 1 milyonluk arza sahip üstelik bunun neredeyse %90’ı dolaşımda ve 16,6 dolardan alıcı buluyor. Piyasa değeri 14 milyon dolar olan token fiyatı temmuz sonunda 161 dolara kadar çıkmıştı.

Axie Infinity: Kullanıcı sayısı olarak en büyük projelerdir ve yerel para birimi AXS’dir. Piyasa değeri 4 milyar dolara yaklaşan AXS 62 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Diğer oyunlar gibi bu da NFT odaklı video oyundur.

Splinterlands: Hive ağında çalışan oyun 200.000’e yakın aylık kullanıcıya sahip ve ilk 4 içinde yerini koruyor.

X World Games: BSC ağını kullanmaktadır ve X World Games (XWG) isimli bir tokene sahiptir. Aylık bazda kullanıcısı sayısı 150.000’in üzerindedir.

Upland: EOS zincirinde çalışıyor aynı şekilde aylık bazda 150.000 kullanıcıya sahiptir.

Mobox Farmer: Binance Smart Chain üzerinde çalışan projenin 100.000 civarında aylı kullanıcısı vardır.

Galaxy Blocks: Altyapı olarak ThunderCore kullanır ve 100.000’in biraz üzerinde kullanıcıya sahiptir.

My DeFi Pet: BSC ağında çalışan farklı bir proje, yaklaşık 80.000 aylık kullanıcı sayısıyla ilk 10 içinde yer alıyor. DPET isimli yerel tokenı vardır, piyasa değeri 14 milyon dolar ve 1,96 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Henüz Binance borsasında listelenmedi.

CryptoZoon: Aynı şekilde BSC ağında çalışır Eylül başındaki verilere göre aylık kullanıcı sayısı 76.000’in üzerinde üstelik ZOON isimli bir yerel tokenı var. Yaklaşık 1 milyar adet arzıyla 0.01422 dolardan alıcı buluyor.

Jelly Squish: Günlük ortalama kullanıcı sayısı 5.000 civarındadır. ThunderCore ağında çalışıyor.

R-Planet: WAX ağında bulunuyor, toplam 30 günlük kullanıcı sayısı 35.000 dolaylarındadır.

Son günlerde ciddi çıkış yapan Arc8, CryptoMines, BinaryX, DeHero ve Binemon gibi projeleri de unutmamak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar