X


Emin Gün Sirer Açıkladı! Avax ve Kripto Piyasasındaki Beklentiler Neler?

Son zamanlarda yaşanan mevcut piyasa düşüşüne rağmen, Cornell Üniversitesi bilgisayar bilimcisi ve profesörü kripto paralar konusunda iyimser olduğunu söylüyor.
16:47
6 Temmuz 2021

Son zamanlarda yaşanan mevcut piyasa düşüşüne rağmen, Cornell Üniversitesi bilgisayar bilimcisi ve profesörü kripto paralar konusunda iyimser olduğunu söylüyor.

Piyasa Yeniden Yükselişe Geçecek

Avalanche blockchain protokolünün yaratıcısı Emin Gün Sirer, kripto fiyatlarındaki düşüşün genel olarak piyasanın geleceği konusundaki yükseliş beklentisini azaltmadığını söyledi. Sirer’e göre, politikacılardan merkez bankalarına ve hatta serbest yatırım fonlarına kadar herkes geçen yıl kripto paralar hakkında sorular soruyordu. Gerçekten de, genel olarak serbest yatırım fonlarının ve kurumsal paranın akışı, kripto piyasası için 2020’nin 4. çeyreğinden Mayıs ayındaki piyasa düşüşüne kadar büyük bir yükselişe neden olduğu görünmekteydi.

Cornell Üniversitesi profesörü yapmış olduğu açıklamada, serbest yatırım fonlarının artık kripto piyasasına giren tek büyük para fonları olmadığını söylüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

“Birçok farklı para fonlarından teklifler alıyorum. Hepsi çok farklı piyasalar ile bağlantılı, çok daha yavaş hareket ediyorlar ama kontrol ettikleri para miktarı normale göre belki on kat daha fazla ve yavaş yavaş kripto piyasasına giriş yapıyorlar.”

Emin Gün Sirer’in yapmış olduğu yorumlar, geçtiğimiz günlerde New York Digital Investment Group’un açıkladığı bağımsız sağlık fonları ve birtakım emeklilik fonlarının kripto para piyasasına girebileceği yönündeki iddialar ile doğru orantılı olarak görünmektedir.

Rakiplerimize Göre Daha Ucuz Ve Daha Hızlıyız

Sirer ayrıca Avalanche’ı kendi alandaki diğer büyük blockchain platformları ile karşılaştırdı ve kendi platformunun piyasadaki diğer rakiplerine göre daha ucuz işletme maliyetleriyle üstün performans sunduğunu ekledi.

AVAX Coin herkesin akıllı sözleşmeler ve diğer en son teknoloji ürünleri sayesinde merkezi olmayan bir şekilde ticaret yapabileceği ve aynı şekilde varlık çıkarabileceğini iddia ediyor. Yapmış oldukları bu platform ile küresel bir varlık borsası olmayı hedefliyorlar.

Birçok Türk yatırımcıya sahip olan Avax Coin piyasadaki genel düşüşün etkisiyle büyük değer kaybetmişti. Emin Gün Sirer’in yaptığı açıklamaların yatırımcılara yeni bir umut ışığı olacağı görünmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar