Elon Musk’tan Dikkat Çeken Yeni Dogecoin (DOGE) Paylaşımı

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’dan yeni bir Dogecoin paylaşımı yapmasından sonra dikkatlerin yeniden DOGE üzerine döndüğü görülüyor.
14:10
13 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’dan yeni bir Dogecoin paylaşımı yapmasından sonra dikkatlerin yeniden DOGE üzerine döndüğü görülüyor. Gelişmenin detaylarına yakından bakalım.

Musk ve Yeni DOGE Paylaşımı

Tesla Inc ve Twitter’ın CEO’su Elon Musk, dünyanın ilk ve en büyük meme coin’i Dogecoin‘in (DOGE) gerçek bir hayranı olduğunu bir kez daha gösterdi. Hafta sonu düzenlenen Super Bowl etkinliğinde Elon Musk, Fox News’un sahibi Rupert Murdoch’un yanında otururken görüldü.

Oturma düzenine dikkat çeken ünlü isim Genevieve Roch-Decter, Musk ve Murdoch’ın ne hakkında konuştuklarını sordu ve Twitter takiçpçilerinden yanı istedi. Elon Musk ise karakteristik tavrıyla tweet’e sadece “Dogecoin” diyerek yanıt verdi.

Popüler meme token yazının yayına hazırlandığı sırada %2,50 artışla 0,08391 dolardan el değiştiriyor. Öte yandan Elon Musk’ın tweet’inin ardından olumlu değişiklikler dikkat çekici bir şekilde arttı ve analistler bir süre daha artış olabileceğini ifade ediyor.

Elon’ın Dogecoin Planları

Elon Musk Twitter’ın sahibi ve CEO’su olarak göreve geldiğinden beri Dogecoin, popüler ismin sosyal medya platformuna yönelik en iddialı planlarının çoğunda belirgin bir şekilde yer aldı. Musk’ın mikro blog sitesi için bir ödeme özelliğini hayata geçirmek üzere onay arayışına girmesiyle birlikte Dogecoin, öne çıkacak başlıca dijital para birimlerinden biri olarak gösterildi.

Dogecoin yılın başından bu yana sınırlı bir volatilite yaşadı ve bu kısmen Elon Musk’ın Dogecoin ile ilgili tweetlerinin sıklığını azaltmasından kaynaklanıyor olabilir. Ancak yine de Elon Musk DOGE’den desteğini çekmiyor ve az önce paylaştığımız gibi her fırsatta DOGE’yi destekliyor.

Bu noktada yatırımcılar DOGE’nin spekülatif bir varlık olduğunu unutmamalı ve ani fiyat artışları gibi ani fiyat düşüşleri olabileceğini bilerek yatırım yapmalı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar