reklamı kapat

Elon Musk İnsanları Mars’a, Kriptoları Ay’a Götürecek

6 Mayıs 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk Twitter üzerinden kendi şekerleme firmasını kuracağını duyurdu. Musk şaka yapmadığını, ‘’çok ciddi’’ olduğunu ifade etti.

Musk ilk olarak şöyle bir paylaşımda bulundu:

Bir şeker firması kuracağım ve harika olacak.

Ardından kuracağı firmanın kripto paralarla alakalı olabileceğine dair ipucu veren ismini açıkladı: Cryptocandy. Aslına bakarsanız Musk’ın ciddi olup olmadığı hala tartışılıyor. Bazıları firmaya çikolata Bitcoin ya da ay parçası isminin verilmesini önerdi. Bir Twitter kullanıcısı ise ‘’Şekerlerimin uzay istasyonlarından aşağı atılmasını (airdrop’ları kast ediyor) istiyorum, yoksa paramı geri isterim.’’ yazdı.

Tweet’ler birçok beğeni aldı ve kripto para meraklılarının ilgisini çekti. Kurulacak firmada çalışmak isteyenler ve firmadan hisse ya da token(?) satışı olursa token satın alabileceğini belirtenler oldu.

Musk şeker fikrinde son dönemde Warren Buffet’la arasındaki tartışmadan esinlenmiş görünüyor. Tartışma bu hafta başında Musk’ın Warren Buffet’ın bir açıklamasında kullandığı ‘’ekonomik hendek’’ terimine ‘’salakça’’ demesiyle başladı. Buffet cevap vermekte gecikmedi ve ekonomik hendeklerin uygulanabilir bir fikir olduğunu söyledi. Örnek olarak da kendi şeker firması See’s Candies’in başarısını gösterdi. Musk şöyle cevapladı:

O zaman ben de bir hendek açarım ve içini şekerle doldururum. Ey Buffet, sen bile dayanamayıp yatırım yaparsın!

Forbes’e göre Elon Musk dünyadaki en zengin 53. isim ve Dünyanın En Güçlü İnsanları listesinde 21. sırada.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.