reklamı kapat

Ripple Teknik Analizi

7 Mayıs 2018
  • Barış B.Barış B.

Değerli arkadaşlarım burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır.  (Analiz tarihi: 06.05.2018)

Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı olup ölçeği LOGARİTMİKTİR (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir).

XRP BTC’nin aşağı veya yukarı yönlü hareketleri karşısında diğer bir çok altcoin’e göre seviyesini korumayı başardı diyebilirim. Hafta başında 0.87$ seviyesinde bulunan XRP hafta kapanışını 0.85 seviyesinden yaptı. XRP diğer birçok altcoin’in %5-15 değer kaybettiği ortamda %2.3 değer kaybederek güçlü bir duruş sergiledi. Ayrıca bu hafta göstermiş olduğu performans ile iki haftalık yatay hareketini de sürdürmüş oldu. Şimdi hafta içerisinde gerçekleşen teknik olaylara göz atalım ve değerlendirmemize geçelim.

XRP’nin haftaya E trendini aşağı kırarak başladığını görüyoruz. Ancak bu kırımın ardından gelen alımlar ile fiyat yeniden E trendinin üzerine taşınmış durumda. Fiyatın E trendinin üzerine geçmesinden sonra günlük kapanışların üst üste dört gün bu seviye üzerinde yapıldığını görmekteyiz.  Haftanın son günü ise gelen satış baskısı fiyatı düşürmüş ve E trendinin yeniden test edilmesine neden olmuş durumda. RSI indikatörünün ise bu yatay hareket devam ederken aşağı yönlü hareket ettiğini görüyoruz. Bu da fiyat ile arasında uyumsuzluğa işaret ediyor. Bu gelişmeler doğrultusunda esas değerlendirmemize geçelim.

XRP geçtiğimiz iki haftanın ardından bu hafta da 0.77$-0.93$ bandında yatay hareketine devam etti. Daha önceki analizlerimde de belirttiğim gibi orta/uzun vade açısından bu şekilde dinlenip güç toplamak sağlam bir yükseliş için her daim şart. XRP de üç haftadır sergilediği hareketi ile bize bunu göstermeye devam ediyor. Bu aşamada temel verilerin ve gelişmelerin takip edilmesi yön tayini için oldukça önem arz ediyor diyebilirim. Mevcut durumda E trendinin üzerinde kalınması, en azından yatay hareketin seyri için önemli. Olumlu piyasada E trendinin üzerinde kalındığı sürece FIBO 0.236 (1.11$)  seviyesi direnç olarak takibimizde olmalı. Daha önce de belirttiğim üzere, bu seviye direnç olarak kuvvetli bir görünüme sahip. Dolayısıyla FIBO 0.236 (1.11$)  seviyesinin yukarı kırılması OV/UV olumlu etki yaratacaktır. Piyasa olumsuz seyrederse, öncelikli olarak 0.76$ seviyesi ara direnç olarak takibimizde olmalı. Bu seviyenin altında 0.71$ seviyesi, 0.71$ seviyenin altındaysa B trendi B (0.60$)  gündeme gelecektir. RSI indikatörünün yönünü aşağı çevirmiş olması ve fiyat ile uyumsuz bir görüntü sergilemesi kısa vade düzeltmesi hakkında bizlere fikir veriyor.

Kanıt Linki

http://proof.link/SxuGPOTpz

Hash Değeri

0e70e351e11d62bec00bdbfb4941deaff4d04aef3ecf01cd52c565168938809e

Transaction ID

42a41623af620cbd276a1df116bced757ae7ed8b51883b0af1c54c3c0c5351e9

Transaction Doğrulama

https://chainz.cryptoid.info/ltc/İşbu haber/çeviri COINTURK Markası Sahibi “Blockchain Bilişim Teknolojileri Fin. Dan. ve Tic. A.Ş.” tarafından ilişkili içeriğinin varlığının gün, ay, yıl, saat olarak tespiti ve üçüncü kişilere karşı ispatı bakımından uluslararası koruma için Litecoin Blockchain’inde, Avrupa Birliği’nde eIDAS yasaları, Türkiye’de ise 5070 sayılı Elektronik İmza Kanununa göre nitelikli elektronik servis hizmet sağlayıcılar nezdinde zaman damgalanmıştır. İçeriği kullanımı ve lisans satın almak için : iletisim@coin-turk.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Litecoin Telif Koruması:

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.