X


Efsane Hedge Fonu Yöneticisi Michael Burry: “Meme Token Yatırımcıları Yıkıcı Kayıplara Uğrayabilir”

Burry, tüm zamanların en büyük piyasa çöküşüne hazırlıklı olmaları konusunda yatırımcıları uyardı.
15:47
18 Haziran 2021

ABD’li hedge fonu yöneticisi Michael Burry, meme token’ları ve kripto para birimlerinin geleceği hakkında görüşlerini aktardı. Burry, tüm zamanların en büyük piyasa çöküşüne hazırlıklı olmaları konusunda yatırımcıları uyardı. Bunun yanı sıra popüler isim, kriptolarda aşırı derecede kaldıraçlı işlemlere dikkat çekti.

Michael Burry, Meme Token’ların Büyük Kayıplara Yol Açacağına İnanıyor

Michael Burry, meme token’arı ile kripto para birimlerine yatırım yapan bilinçsiz insanların yıkıcı kayıplara uğrayacağını belirtti. Tecrübeli isim, yatırımcılara şunları tavsiye etti: “Tüm spekülasyonlar ve panik satışları, bir piyasa çöküşünün öncesinde görülür.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

 

Burry, meme token’lar hakkında sert eleştirilerine devam ederken kripto para birimlerinin risklerinden bahsetti. Popüler isim felaket senaryosunu şöyle açıkladı: “Kripto para birimlerinin değeri trilyonlardan düştüğünde, Kayıplar, ülkelerin büyüklüğüne yaklaşacak. İnsanların kaybetme korkusu, varlık fiyatlarını sürdürülemez seviyelere itiyor.”

Scion Asset Management’in kurucusu, kripto para birimlerini satın almak için borç alan kripto hayranları için alarm verdi: “Kriptoda kaldıraçlı işlemlerin risklerini bilmiyorsanız, kripto hakkında hiçbir şey bilmiyorsunuz demektir.”

Efsane İsim, Büyük Bir Topluluk Tarafından Takip Ediliyor

Burry, geçtiğimiz aylarda Twitter profilini sildikten sonra bu hafta platforma geri dönüş yaptı. Daha önce Twitter’ı Tesla hakkında uyarılar yapmak için kullanan ünlü yönetici; GameStop, Bitcoin, Dogecoin, Robinhood, enflasyon ve borsalar hakkında yorumlarda bulunuyordu.

Scion şirketinin kurucusu, küresel mali krizi hızlandıran konut piyasası çöküşünü öngördüğünden bu yana önemli bir topluluk tarafından takip ediliyor.

Lider kripto para Bitcoin’in 37.000 dolara gerilemesi ile yükseliş ivmesine darbe yiyen altcoin’ler, stabil fiyat hareketleri izliyor. Son gelişmelere göre önce çıkan altcoin’ler Chiliz (CHZ), Shiba Inu (SHIB) ve Keep Network (KEEP) olarak kayıtlara geçti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar