X


Dünyanın En Değerli Bankalarından BBVA, Bitcoin (BTC) Hizmeti Sunacağını Açıkladı!

İspanya merkezli dev banka BBVA, İsviçre lokasyonundaki özel müşterileri için Bitcoin (BTC) alım satım işlemlerinin başlatılacağını duyurdu.
15:00
18 Haziran 2021

İspanya merkezli dev banka BBVA, İsviçre lokasyonundaki özel müşterileri için Bitcoin (BTC) alım satım işlemlerinin başlatılacağını duyurdu. BBVA tarafından yayınlanan basın açıklamasında İsviçre’deki tüm özel müşterilerin artık kripto para alım satımı ve saklama hizmetinden yararlanacağı bildirildi.

BBVA İsviçre, Yeni Kripto Para Hizmetini Duyurdu

BBVA İsviçre, 6 aylık pilot operasyonların sonlanmasıyla artık özel müşterilerine Bitcoin (BTC) alım satım hizmeti sunacak. Yeni kripto para hizmetinin 21 Haziran’da aktif edileceği duyurulurken dev banka, kripto para sektörüne adım atmış olacak. BBVA’nın yeni hizmeti özel müşterilerine kripto para alım satımı ve saklama işlemlerini kapsayacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kripto para sektörü adına oldukça önemli bir gelişme olarak kaydedilen BBVA’nın yeni adımı, 6 aylık test işlemlerinin tamamlanmasının ardından geldi. Dev banka, başlangıç olarak yalnızca Bitcoin işlemlerini aktif etse de önümüzdeki dönemlerde diğer kripto paralarda da bu hizmeti sunması bekleniyor.

Bitcoin İşlemlerinin Tamamı Mobil Uygulamaya Entegre Edilecek

BBVA yetkililerinin açıklamasında şirketin yeni adımı “müşterilerin portföylerini çeşitlendirmek adına yapılmış bir hamle” olarak tanımlanıyor. Lider kripto paranın alım satım ve saklama hizmetlerinin bankanın mobil uygulamasına da entegre edileceği belirtildi. BBVA’nın mobil uygulamasında Bitcoin (BTC); Euro, USD veya diğer herhangi bir fiat para birime kolayca dönüştürülebilecek. Dev bankanın şu an için yeni hizmeti İsviçre lokasyonu ile sınırlı kalıyor. İsviçre, kripto para birimleri düzenlemelerinin açık bir politika ile yürütüldüğü ülkelerden birisi olarak biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar