Edward Snowden Bu Şaka Para Birimine Karşı Uyardı: “Sizi Zengin Etmez!”

Amerikalı bilgisayar uzmanı Edward Snowden, yatırımcıları Shiba Inu'ya (SHIB) karşı uyardı.
13:20
31 Ekim 2021
Edward Snowden Bu Şaka Para Birimine Karşı Uyardı: "Sizi Zengin Etmez!"
Okuma Süresi: 2 Dakika

Amerikalı bilgisayar uzmanı, eski Merkezi İstihbarat Teşkilatı ve eski Ulusal Güvenlik Dairesi çalışanı Edward Snowden, Shiba Inu hakkında alarm veren eleştirmenler korosuna katıldı.

Edward Snowden Shiba Inu İçin Uyardı

Yakın tarihli bir tweet’te, eski Ulusal Güvenlik Ajansı danışmanı takipçilerini zor kazanılan paralarını bir “Doge klonuna” yatırmamaları konusunda uyardı.

Edward Snowden popüler şaka para biriminin piyasayı alt etme ihtimalinin oldukça düşük olduğuna inanıyor.

Dogecoin katili”, çarpıcı kazanımlarıyla oldukça fazla ses getirdi. Öyle ki şaka para birimi bu ay %826 artışla piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para biriminden biri oldu.

Bu haftanın başlarında Shiba Inu, Dogecoin’in üstünlüğüne meydan okuyarak en büyük şaka (meme) kripto para birimi olma unvanını kazandı.

Snowden’in SHIB hakkındaki bu açıklamaları Tesla CEO’su Elon Musk‘a karşı bir eleştiri olabilir. Öyle ki şaka para çılgınlığından sorumlu olduğuna inanılan centibillionaire, bir miktar kripto satın aldığını tweetledi ve takipçilerini spekülatif varlık sınıfında yatırım yapmaya çağırdı.

Şaka Para Çılgınlığı

Bir yatırımcının 8.000 dolar değerindeki Shiba Inu yatırımının sadece 400 günde 5,7 milyar dolar değere ulaşması oldukça fazla hayranlık uyandıran bir hikaye.

Ancak şaka para birimi çılgınlığına karşı çıkanlar, daha büyük aptal teorisine işaret ederek, popüler şaka para biriminin devasa değerlemesi nedeniyle rallinin sürdürülebilir olmayabileceğini savunuyor.

Shiba Inu ve Dogecoin şu anda S&P 500 endeksine göre 388’den fazla şirketin değerini geçmiş durumda.

Yakın tarihli bir tweet’te Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Shiba Inu’yu e-araba üreticisi Tesla ile karşılaştırdı ve her ikisinin de “yeni öğrencileri sömüren” topluluklar tarafından yönlendirildiğini iddia etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar