Dünyaca Ünlü 5 Analistten Bitcoin Yorumu! Bu Veri Her Şeyi Değiştirebilir! 19.000 Dolar Yolda Mı?

Bitcoin için 2023 yılı başlamışken tüm gözler bu veriye döndü. Veri ile ilgili gelecek olumlu bir sonuç BTC fiyatını 19.000 dolara götürebilir.
18:30
7 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin, yılın ilk işlem haftasının sonunda yükselişe geçmesinin ardından 6 Ocak akşamı bir anlığına 17.000 doları geçti ve tekrar altına düştü. Geldiğimiz 7 Ocak’ta 17.000 dolara yakın işlem görmeye devam ediyor.

Tüm gözler TÜFE’de

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler BTC/USD’nin önceki gün 17.000 $ seviyesini kısa bir süre için geçtiğini gösterdi. Parite, Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen yeni ekonomik verilerin etkisiyle ani bir dalgalanma yaşamış, ancak bu durum kritik direnci geride bırakamadan yeniden azalmıştı.

Bununla birlikte, kısa süreli yükseliş Bitcoin’in 20 Aralık 2022’den bu yana en yüksek fiyat noktasına ulaşmasını sağladı. Tepki gösteren piyasa katılımcıları, risk varlıkları için önemli bir potansiyel katalizör olarak gelecek haftaki Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) baskısına bakmaya devam etti.

İşsizlik önümüzdeki aylarda ralli yapacak, TÜFE düşük çıkarsa getiriler uçurumdan düşecek diyen ticaret firması Eight’in kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, 6 Ocak’ta attığı özet tweet’in bir bölümünde şunları yazdı

Rahatlama rallisi yakın.

Sonunda BTC, son birkaç haftadır sıkışıp kaldığı 16000 dolar – 17000 dolar taban aralığından çıkmaya hazır gibi görünüyor. Sıkıştırmayı başlatın şeklinde bir açıklama da dünyaca ünlü kripto analisti Kaleo’dan geldi.

Vadeli işlem yatırımcısı Satoshi Flipper, TÜFE verilerinin enflasyonun beklenenden daha hızlı düştüğünü göstermesi durumunda, 19.000 dolar civarında birkaç ayın en yüksek seviyelerine bir yolculuğun başlayabileceğini sözlerine ekledi.

Veriler zincir içi kayıpların boyutunu ortaya koyuyor yatırımcı ve analist Rekt Capital, BTC/USD’deki mevcut dar işlem aralığının bir sonraki makro dip bölgeyi oluşturması konusunda artan fikir birliğine katıldı.

Mevcut BTC fiyat hareketi muhtemelen ayı piyasası alt birikim aralığının oluşumunda önemli bir küme oluşturacak.

Büyük Kayıplar Dikkat Çekti

Halihazırda hodlerlar tarafından çekilen acının bir başka göstergesi olarak, zincir içi analiz firması Glassnode, Bitcoin’in ikinci en büyük gerçekleşen değer düşüşünü gördüğünü belirtti. Gerçekleşen bu üst sınır, BTC arzının en son hareket ettiği toplam fiyatı tanımlar ve düşüşü, satıştan kaynaklanan gerçekleşen kayıpları yansıtıyor olabilir.

Glassnode’un baş zincir içi analisti Checkmate, bir grafiğin yanı sıra şu yorumu yaptı:

2022-23 Bitcoin Ayı Piyasası, -%18,8 ile tarihteki ikinci en büyük ve yalnızca 2011 ayısının piko-dibi tarafından gölgede bırakılan gerçekleşmiş sınır düşüşünü gördü. Yatırımcılar toplam 88 Milyar dolar net gerçekleşmiş kayıp yaşadı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar