Güle Güle Solana! Hoş Geldin Polygon! Ünlü Şirketin Başı Açıklamayı Yapıp Onayı Verdi!

Dünyaca ünlü şirketin başındaki kişi sonunda açıklamayı kendi ağzından yaptı ve geçişi onaydı. Solana bu olayı sonunda büyük bir darbe almış olacak.
20:30
7 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

En iyi NFT üreticilerinden birisi olarak kabul edilen DeLabs, sahibi olduğu NFT projeleri DeGods ve y00ts’u Solana’dan katman-2 ağına taşımak için Polygon’dan 3 milyon dolar hibe aldı. Bir discord gönderisinde, proje lideri Frank, y00ts’in geçiş için Polygon’dan 3 milyon dolar özkaynak dışı hibe aldığını açıkladı.

Ünlü Frank Açıklama Yaptı

Aralık ayında yapılan duyuruda Frank, Solana’daki projelerin sona ermesi nedeniyle göçün gerçekleştiğini söyledi. Şunu da ekledi:

Kabul etmesi zor ama istediğimiz hızda büyümek zor oldu. Eğer büyümeye devam etmek için gitmemiz gereken yer Ethereum ise, yapmamız gereken şey bu.

Açıklamaya göre, fon DeLabs ekibini genişletmek için harcanacak. Ayrıca, projenin NFT koleksiyonları için inşa ettiği kuluçka makinesini başlatmak ve başlangıçta ölçeklendirmeye yardımcı olmak için de kullanılacak. Frank’e göre kuluçka, kullanıcıların NFT koleksiyonlarını yaratmak için y00tpoints ve DePoints harcamalarına olanak tanıyacak.

Bunun yanı sıra, genişleme DeLabs’ın daha yüksek kalitede projeler yaratmasına ve gerçek işletmelerle gerçekten harika ortaklıklar, anlaşmalar, indirimler, avantajlar sağlamasına olanak tanıyacak.

Bununla birlikte, Polygon’a geçişin yalnızca para ile ilgili olmadığını da belirtti. Frank, projenin diğer blok zincirlerinden gelen daha büyük teklifleri reddettiğini söyledi. Kararın, proje için en heyecan verici yön olduğu için verildiğini de sözlerine ekledi.

Ekip Daha Önce Para Aldığını İnkar Etmişti

Bu arada, bu açıklama DeLabs’ın kurucuları tarafından daha önce dile getirilen, geçişin arkasında herhangi bir mali motivasyon olmadığı yönündeki iddialarla çelişiyor. DeGods ekibi, ağda kalmak için Solana vakfından 5 milyon dolar istediği yönündeki söylentileri reddetmişti.

Bununla birlikte, bu açıklama Polygon’un diğer ağlardan en iyi projeleri çekme çabasını temsil ediyor olabilir. DeGods ve y00ts Solana’daki en iyi iki NFT projesi. Polygon ise Starbucks, Instagram, Reddit, DraftKings ve Nike gibi birçok markayla ortaklıklar kurdu ve onları web3’e dahil etti.

DeGods Ve Y00ts Fiyatları

Solana taban verileri, DeGods ve y00ts taban fiyatlarının son 24 saat içinde sırasıyla %16 ve %10 artarak 575 SOL ve 163,69 SOL’a yükseldiğini gösteriyor.

Bu arada, bir NFT analisti WarDaddyCapital, geçiş duyurusundan bu yana projelerin SOL bazında ATH’lerini geçtiğine dikkat çekti. Diğer analistlere göre, koleksiyonlar alandaki yatırımcılardan yenilenen bir ilgi gördü.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar