Solana Kaç Dolar? Solana’nın Geleceği Ne Olur? BONK Solana’yı Kurtarabilecek Mi?

Bir zamanların potansiyel Ethereum katili Solana için FTX çöküşüyle beraber fiyasko niteliğinde geçen 2022 yılı geride kaldı.
21:00
5 Ocak 2023
Okuma Süresi: 4 Dakika

Gerçekten kötü geçen ayların ardından SOL büyük kazançlar elde ederek rüzgarı tersine döndürdü. Solana, ağ daha fazla kullanıcı kazanmaya devam ettikçe fiyatında da hafta boyunca yükseliş yaşadı. Yeni memecoin Bonk Inu (BONK) üzerindeki heyecan, kripto para biriminin rallisine denk geldi. Varlık, FTX’in çöküşüyle bağlantılı olarak son kayıpları telafi ederek adım adım ilerliyor.

Solana FTX Bağlantılarını Nasıl Atlatıyor?

Solana zor zamanları atlatıyor. Ethereum’un rakibi olan DeFi ekosistemi için zor olan bu durum, bu ısırıcı kripto kışında tüm sektör için de zor olmaya devam ediyor.

Solana için elde edilen kazançlar, coin’i 13,50 dolara kadar yükseltti, bu da haftalık %40’ın üzerinde artış anlamına geliyor. Aralık ayı sonunda çift haneli rakamların altında işlem görüyordu. Bu da 30 günlük, 6 aylık ve 1 yıllık görünümde uzun süren bir düşüşün ardından Solana için 5 günlük bölmede bir ralli anlamına geliyor. Solana yazının hazırlandığı sırada 13.17 dolardan işlem görüyor.

Bonk Inu (BONK) piyasaya sürüldüğünden bu yana Solana blok zincirinde fırtınalar estiriyor. Proje hakkındaki tek sayfalık özette kurucular, eğlenceli ve topluluktaki herkese adil bir şans veren bir coin lehine Alameda tarzı tokenomiklerden kaçındıklarını söylüyorlar. Alameda-FTX skandalından sonra bu iyi bir haber olarak algılanabilir.

Platform ayrıca rakibi olan Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’den de güzel bir not aldı. Yeni yıl tatili haftasında bir tweet atarak güvendiği akıllı insanların kendisine Solana’daki ciddi akıllı geliştirici topluluğundan bahsettiğini söyledi.

Zincirin parlak bir geleceği olduğunu söyledi ve korkunç, fırsatçı, para odaklı insanlardan da temizlendiğinden emin görünüyordu. Hatta Solana’nın gelişmek için adil bir şansa sahip olmasını umduğunu da ekledi.

Bu, Solana için kripto kredi ortakları Gemini ve Genesis’ten daha iyi bir hafta sonu oldu. FTX borsasını çökerten ödeme gücü krizinde müşterilerine verdikleri zarar nedeniyle halka açık bir tartışmaya girdiler.

Solana Defi Platformu Hala Büyüyor

Solana FTX’ten kaynaklanan hasarı atlatmaya istekli görünüyor. Bu, fiyatının son altı ayda ve Aralık ayında ne kadar düştüğünü düşünürseniz geçerli bir düşünce olabilir.

Motley Fool’daki bir yazı, FTX’i aşmak için gerçekten daha düşük bir fiyat olmadığını öne sürüyor ve şunlar söyleniliyor:

Piyasa görünüşe göre tüm potansiyel kötü haber senaryolarını fiyatlandırmış ve Solana’yı pazarlık tabanı seviyesine indirmiş.

Zincir üzerindeki veriler, kripto fiyatlarındaki düşüklüğe rağmen Solana için yeni aylık adreslerdeki büyümenin 2022 boyunca artmaya devam ettiğini gösteriyor. Yeni aylık adresler ve aktif aylık adresler 2022’nin 4. çeyreğinde büyümede yavaşladı, ancak ağ yeni adresler ve aktif aylık kullanıcılar üretmeye de devam ediyor.

Yeni Meme Coin Yeni Yıl Tatilinde Patladı

Meraklıları onu Solana’nın Dogecoin’i (DOGE) olarak selamladı. Dogecoin’e karşı adil olmak gerekirse, Bitcoin (BTC) bir iş kanıtı blok zinciridir. Bu coin ise Ethereum ya da Binance’de yaşayan bir ERC-20 ya da BEP-20 token’ı değil, bir Layer 1 PoW token’ı ve aynı zamanda bir meme token’ı olarak karşımıza çıkıyor.

Ancak Bonk Inu kesinlikle Solana platformunda DOGE unvanı için yarışıyor. Tatil haftası boyunca Bonk Inu’nun fiyatını çılgınca yükselten şey, bir dizi token yakma oldu. Bu, Binance’in (BNB) pazarlama teşvikinin bir parçası olabilir

Ekip, çok sayıda token’ı yakarak kriptografik olarak sonsuza dek kilitlemek konusunda halka açık bir kampanya yürüttü. Bu da token arzında kalan coin’lere değer kazandırdı. Bu da yatırımcılarda büyük bir heyecan yarattı. Bonk ekibinin 4 Aralık’ta 500 milyar BONK token’ı yakması buna bir örnek olabilir.

Likidite sağlayıcıları da artan hacim ve işlemlere yönelik büyük talep nedeniyle şu anda BONK token’ları için muazzam getiriler sağlıyor. Yaklaşık bir hafta içinde adil piyasa fiyatı yaklaşık %3.000 arttı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar