Dudak Uçuklattı! Yapay Zekadan 2030 ADA Coin Fiyat Tahmini!

Yapay zekaya ne kadar güveniyorsunuz? ChatGPT önümüzdeki yıllarda ADA Coin'in gelişimi için nelerin önemli olduğunu ve fiyat tahminin açıkladı.
20:36
16 Şubat 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

2022 yılı zor bir dönemdi ve kripto paralar aşırı satışlarla karşı karşıya kaldı. Birçok altcoin ATH seviyesinden yüzde 90 eridi. Ancak 2023 yılı kripto endüstrisi için heyecan verici bir ralli sezonunu başlattı. Bitcoin fiyatı dipten yaklaşık %60 oranında artarak 25.250 dolara ulaştı. Son gelişmeler heyecan verici, peki ADA Coin için beklentiler ne yönde? Cevabını yapay zeka verdi.

Yapay Zeka Altcoin Tahmini

ChatGPT geçtiğimiz yıl Kasım ayı sonunda duyuruldu ve o günden bu yana kripto topluluğunun da ilgisini çekiyor. Cardano (ADA) gibi kripto para sektöründeki varlıkların geleceği hakkında fikir vermek de dahil olmak üzere ChatGPT birçok konuda tahminlerde bulunuyor. Peki ağın yükseltmeleri ve gelişimi, akıllı sözleşmelerin ve kripto cüzdanlarının sayısı, topluluk gücü ve diğer faktörlere bağlı olarak yapay zekadan ADA Coin için 2030 yılına dair bir fiyat tahmininde bulunmasını isteseydik cevabı ne olurdu?

Öncelikle bilmeliyiz ki bu son derece gelişmiş bir algoritma ve yaptığı tahminlerin, çıktıların kaynağı internetin kendisi. Yani internette Cardano hakkında yazılanları harmanlayıp bir çıkarımda bulunan bir algoritmadan bahsediyoruz ve aslında çıktığı besleyen veri insanlar eliyle üretiliyor. Yani ChatGPT tarafından yapılan tahminin gerçekleşme ihtimali sandığınızdan daha düşük olabilir.

2030 ADA Coin Tahmini

ChatGPT, çeşitli piyasa faktörleri ve dalgalanmalar nedeniyle Cardano’nun fiyatını kesin olarak tahmin etmenin zor olduğunu kabul etse de, yapay zeka aracı 2030 yılına kadar fiyatını potansiyel olarak etkileyebilecek birkaç temel unsuru vurguluyor.

“İlk olarak, Cardano araştırma ve geliştirmeye odaklanmasıyla biliniyor ve ağına yükseltmeler uygulamak için çalışan güçlü bir geliştirme ekibine sahip. Akıllı sözleşme işlevselliği getiren Alonzo hard fork’u da dahil olmak üzere bu yükseltmeler, merkezi olmayan uygulamalar ve hizmetler için bir yardımcı token olarak ADA’ya olan talebi potansiyel olarak artırabilir.”

Bunun da ötesinde ChatGPT, artan ADA cüzdan sayısının genişleyen bir kullanıcı tabanına ve benimsenmeye işaret edebileceğini, ayrıca Cardano topluluğunun gücünün ve çeşitli kurum ve kuruluşlarla ortaklıklarının “büyümesinde de rol oynayabileceğini” vurguladı.

Peki 2030 yılına kadar ADA Coin’in kaç doları görmesini bekliyor?

“Bazı kaynaklara göre, ADA, gelişmelerine ve artan benimsenmesine bağlı olarak 2030 yılına kadar potansiyel olarak 10 ila 30 dolar hatta daha fazlasına ulaşabilir. Ancak, bunların yalnızca tahmin olduğunu ve 2030’da ADA’nın gerçek fiyatının çeşitli faktörlere bağlı olarak önemli ölçüde değişebileceğini akılda tutmak önemlidir.”

Öte yandan daha temkinli tahminlerin 2-5 dolar arasında olduğunu da söyledi. Yazı hazırlandığı sırada ADA Coin 0,407 dolardan alıcı buluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar