Dogecoin’de Tehlike Alarmı Çalıyor Olabilir: 190 Milyondan Fazla DOGE, Binance’e Aktarıldı!

Portföyünde oldukça yüksek miktarlarda kripto varlık bulunduran bir Dogecoin balinası, 15,5 milyon dolarlık DOGE'yi Binance'e transfer etti.
20:00
26 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dogecoin Whale Alert’in paylaştığı verilere göre portföyünde en yüksek miktarlarda DOGE bulunduran adreslerden biri, güncel fiyatlarla ortalama 15,5 milyon dolar değerindeki 190.840.745 adet DOGE’yi kripto para borsası Binance’e transfer etti. Analistler, piyasanın yeniden düşüşe geçmesi durumunda DOGE’de büyük ölçekli satışların gerçekleşebileceğini öne sürdü.

15,5 Milyon Dolarlık DOGE, Binance’e Transfer Edildi

Portföyünde oldukça yüksek miktarlarda DOGE bulunduran adreslerin gerçekleştirdiği kripto varlık transferlerin takip eden ve bu bağlamda çeşitli veriler paylaşan Dogecoin Whale Alert, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile son günlerde gerçekleşen büyük ölçekli DOGE transferlerine dikkat çekti. Dogecoin Whale Alert’in paylaştığı verilere göre portföyünde bulundurduğu kripto varlık miktarı bakımından mevcut durumda en büyük 20 Dogecoin balinasından biri olarak kabul edilen bir adres, güncel fiyatlarla ortalama 15,5 milyon dolar değerindeki 190.840.745 adet DOGE’yi kripto para borsası Binance’e transfer etti. Güncel fiyatlarla ortalama 15,5 milyon dolar değerinde DOGE’yi Binance’e transfer eden adres, cüzdanındaki 27,3 milyon dolarlık DOGE’yi ise henüz muhafaza etmiş durumda.

Analistler, cüzdanlardan borsalara aktarılan yüksek miktarlardaki kripto varlık transferlerinin, yakın vade adına yeni bir düşüşe işaret edebileceğini öne sürdü. Analistlere göre kripto para piyasasındaki düşüşün devam etmesi durumunda DOGE de bu bağlamda değer kayıplarına hız kazandırabilir.

Kripto Para Piyasasındaki Yön Belirsizliği Devam Ediyor

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son haftalarda birden fazla kez 25.000 dolar fiyat seviyelerini test etmesinin ardından hafta içerisinde kaydettiği değer kayıplarının ardından 23.000 dolar ile 23.500 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki çoğu altcoin, Bitcoin’deki düşüşün de etkisiyle son günlerde değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği fiyat hareketlerinin ardından 1.600 dolar fiyat seviyelerine geri çekildi. Kripto para piyasasının toplam değeri ise CoinMarketCap verilerine göre 1,06 trilyon dolar seviyelerine geriledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar